Intymnie. Wieczór o lekkim zabarwieniu erotycznym w Galerii Winda - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Intymnie. Wieczór o lekkim zabarwieniu erotycznym w Galerii Winda

Przeczytaj także

3 lutego w kieleckiej Galerii Winda miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Było nim spotkanie „Intymnie. Wieczór o lekkim zabarwieniu erotycznym”, które miało na celu przybliżenie problemów związanych z menopauzą i jej wpływem na życie każdej kobiety.
O menopauzie nie mówi się na co dzień głośno. Problemy związane z nią są często spychane z pierwszego planu, mimo że to temat, o którym kobiety powinny wiedzieć jak najwięcej. Aby przełamać tabu wokół menopauzy trzy kobiety: Karolina Pazera, lek. med. estetycznej, Katarzyna Batkowska, kosmetolog, oraz Sylwia Jurasik, kosmetolog. postanowiły zorganizować niecodzienny event o wymownej nazwie „Intymnie”.
Moderatorkami podczas spotkania były lek. Karolina Pazera oraz Aleksandra Krzos-Wydrzyńska. Po krótkim wprowadzeniu zaprosiły one na scenę ekspertów, którzy opowiadali, jak radzić sobie z menopauzą pod wieloma względami: od fizycznych, po psychiczne. Wśród specjalistów znaleźli się: lek. ginekolog Ilona Wrzoskiewicz-Kaniowska, psycholog Katarzyna Przygodzka, kosmetolodzy Katarzyna Batkowska, Anna Jagła, a także Sylwia Jurasik, oraz lek. med. Mateusz Domagała, zajmujący się terapiami trychologicznymi.
Były porady dotyczące problemów endokrynologicznych, hormonalnej terapii menopauzy, życia seksualnego, samooceny i akceptacji zmian zachodzących w ciele kobiet wkraczających w wiek menopauzalny, a także tego, jak dbać o skórę twarzy, ciała oraz o włosy. Goście otrzymali naprawdę ogromną dawkę wiedzy. Po części eksperckiej można było zadawać pytania. Organizatorom zależało na swobodnej atmosferze, aby osoby zaproszone czuły się komfortowo i bez poczucia wstydu dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz przyjmowały pomocne porady.
– Mamy pacjentki w różnym wieku: od nastolatek, po dojrzałe kobiety. Chciałyśmy, aby to spotkanie służyło im wszystkim. Bo nawet jeśli jakaś kobieta jeszcze nie myśli o menopauzie, to dobrze, żeby się na nią przygotowała i wiedziała, co może ją spotkać – mówi doktor Karolina Pazera. – Nie chcemy, żeby menopauza sprawiała, że będziemy czuć się gorzej niż do tej pory, musimy więc mówić o niej bez tabu, bo to nieodłączny element naszego życia. Jedne z nas jej nie odczują, inne odczują mocniej. Ale zawsze warto wiedzieć, jakiej pomocy i gdzie możemy szukać, gdy zajdzie taka potrzeba.
– Bardzo nas ucieszyła liczba osób, które wzięły udział w naszym evencie – dodaje kosmetolog Katarzyna Batkowska. – To nas, jako organizatorki, bardzo podbudowało. Nie ma większej satysfakcji niż reakcja kobiet, które były tego wieczoru z nami, rozmawiały otwarcie, pytały, a przy tym wszystkim dobrze się bawiły. To było nasze trzecie spotkanie w Galerii Winda i mamy nadzieję, że nie ostatnie.
– Już dwa razy miałyśmy przyjemność zaprosić kobiety do kieleckiej Galerii, wcześniej rozmawiałyśmy o biznesie czy budowaniu kobiecej społeczności na co dzień. Teraz postawiłyśmy na trudniejszy i bardziej intymny temat, czyli menopauzę – mówi kosmetolog Sylwia Jurasik. – Celowo zaprosiłyśmy tak różnych specjalistów, bo mimo że menopauza to przede wszystkim problem związany ze sprawami ginekologicznymi, to wpływa na całe nasze ciało: zmienia się psychika, nasza skóra może stać się bardziej wymagająca, a włosy mocniej się osłabić. Na to wszystko są metody, tylko trzeba o nich mówić. Bo to nie powinno być tematem tabu – to przecież tylko kolejny etap życia.
(Materiał partnera, Fot. Materiały własne)

 

Przeczytaj także