Jak dobrze wybrać materac 90x200 i komu jest on polecany? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Jak dobrze wybrać materac 90×200 i komu jest on polecany?

Przeczytaj także

Zakup odpowiedniego materaca jest często kluczowym krokiem do zdrowego i regenerującego snu. Jednym z popularniejszych wymiarów materacy jest 90×200. Idealnie sprawdza się w przypadku pojedynczego łóżka w pokoju dziecka czy nastolatka, jak i w pokoju dwuosobowym, kiedy w ramie umieszcza się 2 materace tej samej szerokości. Sprawdź, jak prawidłowo dobrać materac w tym rozmiarze, aby sprzyjał zdrowiu kręgosłupa i zapewniał dobry sen!

 

Materace 90×200 polecane są przede wszystkim nastolatkom i dzieciom, a także dorosłym singlom, jeśli korzystają oni z łóżka pojedynczego. Poszukując najbardziej optymalny rozmiarowo materac, który zmieści się nawet do bardzo małej sypialni, ten rozmiar może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest najpowszechniejszy, a przy okazji dostępny w różnorodnych konfiguracjach materiałowych.

Cechy charakterystyczne materaca, na które musisz zwrócić uwagę!

Na materac trzeba wydać minimum kilkaset złotych. Cena oczywiście zależy od rozmiaru, ale również od materiałów, jakie zostały użyte do jego skonstruowania. Bardzo ważne jest, by kupując materac, zwrócić uwagę na jego twardość, a także typ mechanizmu podpierającego ciało człowieka.

 

Do wyboru każdy z nas ma materace bardzo twarde, twarde, średnio twarde, miękkie lub bardzo miękkie. Lekkim osobom, które nie grzeszą zbyt dużą wagą, polecane są stosunkowo miękkie materace, z kolei osobom ważącym sporo, profesjonaliści polecają twardsze materace ze względu na to, iż można się po nich spodziewać lepszego podtrzymywania ciała.

 

Istotnym aspektem jest też materiał podtrzymujący. Materace zwykle składają się z kilku tworzyw, ale najistotniejsze jest jego wnętrze. Obecnie niesamowicie często produkowane są materace piankowe, choć do niedawna to materace sprężynowe grały pierwsze skrzypce. Konkretny wybór warto dopasować do preferencji i wymagań konkretnej osoby.

Jakimi zaletami charakteryzują się materace piankowe i sprężynowe?

Materace piankowe zazwyczaj produkowane są z pianki memory, co oznacza, że pianka cechuje się pamięcią. Dostosowuje się rewelacyjnie do kształtu ciała, stanowiąc doskonałe podparcie dla całego kręgosłupa oraz pozostałych części ciała. Materace piankowe są cieplejsze od innych podłoży do spania, co w przypadku osób zimnolubnych może prowadzić do dyskomfortu.

 

Materace sprężynowe to wybór klasyczny, który nadal jest bardzo popularny. Jednak obecnie znacznie częściej znaleźć można materace sprężynowe kieszeniowe, niż bonellowe. W przypadku materacy bonellowych sprężyny są ze sobą połączone, dlatego odnosi się wrażenie, że materac “pływa”. Z kolei w materacu kieszeniowym każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce bawełnianej, przez co wszystkie reagują w pełni indywidualnie na nacisk.

Zalety materaca 90×200

Sklep z materacami to szeroki wybór rozmaitych podłoży do spania, jednak materace 90×200 cieszą się wyjątkową popularnością. Są łatwo dostępne, tanie, a przede wszystkim komfortowe. Nie można im odmówić wszechstronności. Ich dostępność wpływa także na cenę — są znacznie tańsze od innych oferowanych materacy!

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj także