Kiedy zobaczymy na korcie Rafaela Nadala? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kiedy zobaczymy na korcie Rafaela Nadala?

Przeczytaj także

Koszmarny rok Rafaela Nadala

Praktycznie cały 2023 rok Rafael Nadal stracił z powodu przedłużających się problemów ze zdrowiem. Hiszpan świadomy swojej formy oraz historii urazów nie chciał bowiem przyspieszać powrotu na korty, ponieważ mogłoby przysporzyć mu to jeszcze większych problemów. Wystąpił zatem dopiero w turnieju ATP 250 Brisbane, gdzie znów doznał kontuzji. Na szczęście nie była ona zbyt poważna, jednak wykluczyła Nadala z tegorocznego Australian Open. Pojawił się za to w niedzielnym spotkaniu pokazowym, w którym rywalizował ze swoim rodakiem Carlosem Alcarazem. Oczywiście nie była to gra na poważnie, jednak można było zauważyć, że Rafael Nadal znajduje się w dobrej dyspozycji, a dzięki doświadczeniu zaprezentował również kilka naprawdę klasowych zagrań. Ze zwycięstwa cieszył się jednak Carlos Alcaraz.

Kiedy Rafael Nadal wróci na kort?

Nieobecność Rafaela Nadala w tegorocznym Australian Open to nie tylko zaprzepaszczenie szansy na kolejny wielkoszlemowy tytuł, ale także zmartwienie fanów, którzy wyczekują jego powrotu na korty. Kiedy zatem można się tego spodziewać? Otóż, kontuzja odniesiona na początku roku nie okazała się zbyt poważna w związku z czym Rafael Nadal wystąpi już w ten czwartek (21 marca) w pierwszej rundzie ATP 1000 BNP Paribas Open w Indian Wells, w której zmierzy się z Milosem Raonicem (Kanadyjczyk też wiele miesięcy leczył kontuzję). Co ciekawe to właśnie turniej w Indian Wells w 2022 roku zapoczątkował ostatnią wielką serię zwycięstw Nadala, która zatrzymała się na 21 pojedynkach na korcie. Oczywiście trudno określać szanse hiszpańskiego tenisisty w tegorocznym Indian Wells, ponieważ po tak długiej nieobecności na kortach wydarzyć może się praktycznie wszystko. Kto jest zatem faworytem do zwycięstwa? Aktualne kursy bukmacherów można sprawdzić pod linkiem: https://sport.betfan.pl/typy-bukmacherskie/typy-tenis/.

Jak wygląda aktualny ranking ATP?

Problemy zdrowotne, z którymi zmagał się Rafael Nadal sprawiły, że trudno szukać Hiszpana w czołówce rankingu ATP. W aktualnym zestawieniu (na 18 marca 2024) prowadzi zatem Novak Djokovic, który wyprzedza Carlosa Alcaraza oraz Jannika Sinnera. Stosunkowo niewielką stratę do czołówki utrzymuje także Daniił Miedwiediew, a kolejni tenisiści tracą już znacznie większe ilości punktów. Najlepszym Polakiem jest oczywiście Hubert Hurkacz, który plasuje się na wysokiej 9 pozycji. Pełny ranking ATP po ostatniej aktualizacji można natomiast zobaczyć pod linkiem: https://sport.betfan.pl/ranking-atp-zestawienie/.

Podsumowując należy stwierdzić, że już niebawem ponownie zobaczymy na korcie Rafaela Nadala. Hiszpan liczy z pewnością na to, że występ w nadchodzącym Indian Wells będzie dla niego nowym otwarciem, a co za tym idzie zakończeniem długotrwałych problemów z kontuzjami.

(Artykuł sponsorowany)

Przeczytaj także