Polisa na życie w 2024 roku — co warto o niej wiedzieć? Gdzie kielczanin może kupić ubezpieczenie? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Polisa na życie w 2024 roku — co warto o niej wiedzieć? Gdzie kielczanin może kupić ubezpieczenie?

Polisa na życie w 2024 roku — co warto o niej wiedzieć? Gdzie kielczanin może kupić ubezpieczenie?

Przeczytaj także

Polisa na życie może zabezpieczyć finansowo Twoich bliskich na wypadek Twojego odejścia. To jednak nie wszystko. Może też zapewnić ochronę finansową Tobie samemu np. na wypadek poważnej choroby czy pobytu w szpitalu. To produkt ubezpieczeniowy, który warto mieć. Co powinieneś o nim wiedzieć? Gdzie kupić polisę dla siebie?

 

Spokój i poczucie bezpieczeństwa są w życiu bardzo ważne. Pozwalają cieszyć się każdym dniem i tym, co się ma bez ciągłego stresu o to, co zdarzy się jutro. Ubezpieczenie na życie zdecydowanie pozwala je osiągnąć — bez dużych wydatków.

Najważniejsze informacje dotyczące polisy na życie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co mogą zyskać dzięki polisie ubezpieczeniowej, na czym ona realnie polega i na jaki produkt się zdecydować. Z tego względu często ostatecznie rezygnują z decyzji o zakupie lub decydują się na wariant, który wcale nie jest dla nich najlepszy. Możesz tego uniknąć. Wystarczy nieco bliżej poznać specyfikę tego produktu. Co opłaca się o nim wiedzieć?

Ubezpieczyciele mogą oferować polisy na życie na różnych warunkach

Podstawowy zakres polisy na życie polega na tym, że gwarantuje ona uposażonym osobom wypłatę określonej sumy po śmierci osoby wskazanej w umowie z towarzystwem ubezpieczeniowym (TU). Trzeba jednak wiedzieć, że ogólne warunki oferowane przez różne podmioty będą się różniły w zależności od tego, z jakiej oferty zdecydujesz się skorzystać. Warto o tym pamiętać przed zakupem ubezpieczenia.

Poszczególne towarzystwa będą oferowały polisy na różnych warunkach. Będą się one od siebie różniły przede wszystkim kwotą ubezpieczenia (może wynosić np. 100 000 zł, ale też mniej i znacznie więcej), wysokością składki czy możliwością dodania do produktu dodatkowych rozszerzeń.

Pamiętając o tym przed zakupem, możesz zadbać o sprawdzenie rynku i wybranie oferty, która spełni wszystkie Twoje wymagania. Miej na uwadze to, że wysokość wypłaconego świadczenie zależy od formy ubezpieczenia. Ile wynosi odszkodowanie za śmierć rodzica z ubezpieczenia? Może to być 500 zł, 1000 zł, znacznie więcej lub stała renta. To zależy m.in. od tego, jak sformułowana jest umowa z ubezpieczycielem, jakiej polisie podlegał zmarły czy osoba uposażona.

Do polisy na życie można dokupić liczne rozszerzenia

Rozszerzenia do polisy na życie to zagadnienie, o którym warto pamiętać. Tak jak wspomnieliśmy, standardowo polisa zapewnia wypłatę środków po śmierci osoby ubezpieczonej. To jednak nie wszystko. Może też zagwarantować znacznie szerszy zakres wsparcia m.in. w następujących sytuacjach:

  • po wykryciu poważnej choroby,
  • po utracie zdrowia,
  • po pobycie w szpitalu,
  • po wystąpieniu zdarzenia dotyczącego rodziny i bliskich.

Im więcej rozszerzeń wybierzesz, tym więcej zapłacisz. Zapewniasz sobie jednak również szerszy zakres ochrony. To jest bardzo ważne z punktu widzenia zabezpieczenia nie tylko swoich bliskich na wypadek śmierci, ale też siebie samego na wypadek trudnych zdarzeń, do których może dojść.

Możesz zdecydować się na ubezpieczenie indywidualne i grupowe

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swoich ofertach ubezpieczenia indywidualne. Dzięki temu możesz wykupić polisę dla siebie samego lub też dla członków swojej rodziny. Możesz dobrać do niego wybrane przez siebie rozszerzenia, dopasować konkretną kwotę do swoich oczekiwań, a także wysokość składki do indywidualnych preferencji. Wtedy otrzymasz taki produkt, jakiego oczekujesz.

Możesz też zdecydować się na alternatywne rozwiązanie, jakim jest ubezpieczenie grupowe. Można je wykupić w pracy, jeśli Twoja firma oferuje taką możliwość. Z reguły składka jest niższa niż przy ubezpieczeniu indywidualnym, a często częściowo lub w całości opłacana ze środków pracodawcy. W tym wypadku warunki ubezpieczenia są jednak z góry ustalone, a Ty możesz jedynie je zaakceptować bądź zrezygnować z tej opcji. Negocjacje nie są możliwe.

Gdzie kupić polisę na życie, mieszkając w Kielcach?

Wiedząc już sporo o polisie na życie, możesz przejść do jej zakupu. Gdzie go dokonać, mieszkając w Kielcach? Nie musisz szukać ubezpieczalni w pobliżu swojego domu, choć z pewnością punkty agencyjne znajdują się na wielu osiedlach. Co więcej, nie musisz w ogóle z niego wychodzić, aby znaleźć idealny produkt dla siebie i go kupić. Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń na życie.

Znajdziesz w niej zestawienie, w którym będą uwzględnione aktualne oferty sprawdzonych towarzystw. To pozwoli Ci bez wysiłku je ze sobą porównać. Będziesz mógł to zrobić w dowolnym czasie, bez presji ze strony agenta i z pewnością, że rzeczywiście wybierzesz wariant na miarę swoich potrzeb i oczekiwań finansowych. Dzięki temu zyskasz dopasowany zakres ochrony, nie przepłacisz i będziesz cieszył się większym spokojem na co dzień bez zbędnych wydatków.

Polisa na życie to rozwiązanie, które może zapewnić ochronę finansową Twoim bliskim na wypadek Twojego odejścia. Jej rozszerzenie może też gwarantować Tobie samemu wsparcie w trudnych chwilach. Mając tego świadomość, warto znaleźć produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb i cieszyć się dzięki niemu większym spokojem na co dzień.

 

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj także