Przydatne funkcje w suszarkach do włosów - czym kierować się przy wyborze sprzętu? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Przydatne funkcje w suszarkach do włosów – czym kierować się przy wyborze sprzętu?

Przeczytaj także

Suszarka do włosów wydaje się prostym urządzeniem i faktycznie – łatwo się ją obsługuje. Jednak myli się ten, kto sądzi, że suszarka tylko „dmucha ciepłym powietrzem”. Ona też ma swoje tajemnice. Na szczęście my je znamy i chętnie zdradzimy.

Czym kierować się przy wyborze suszarki do włosów?

Może to zabrzmi zaskakująco, ale najważniejszym kryterium przy wyborze suszarki jest… kondycja włosów. To do niej dobiera się sprzęt, nie odwrotnie. Wbrew pozorom bowiem suszarki do włosów nie są w pełni uniwersalnymi urządzeniami. Mowa tu szczególnie o prostszych modelach, które nie dają możliwości regulacji.

Na pewno przy wyborze suszarki do włosów trzeba zwrócić uwagę na jej moc. I tu zaskoczenie – bo wcale nie ta najmocniejsza jest najlepsza. Owszem, ta zasada sprawdzi się, ale tylko w przypadku długich, gęstych i grubych włosów. Cienkie i delikatne potrzebują zdecydowanie mniejszej mocy.

Funkcja jonizacji powoli staje się standardem, ale ciągle nie każda suszarka ją ma i dlatego warto na ten aspekt zwrócić uwagę przy zakupie. Jonizacja to bardzo przydatna opcja – sprawia, że włosy się nie elektryzują i ładnie lśnią.

Wyposażenie dodatkowe suszarki to być albo nie być niektórych fryzur. W zależności od potrzeb trzeba szukać suszarki z dyfuzorem lub z koncentratorem.

Na pewno też warto zwrócić uwagę na długość przewodu elektrycznego. Suszarka do włosów powinna mieć na tyle długi, by można nią było swobodnie manewrować wokół głowy i odsuwać na taką odległość, by suszenie nie parzyło skóry.

Suszarka powinna też mieć wygodny uchwyt do powieszenia przy lustrze. Dzięki temu w każdej chwili można po nią sięgnąć.

Jakie funkcje dodatkowe mają suszarki do włosów?

Funkcja jonizacji została opisana wyżej.

Regulacja siły nadmuchu – przydaje się, gdy z urządzenia korzysta więcej niż jedna osoba. Każda ma inny rodzaj włosów, co rodzi określone potrzeby. Dzięki możliwości regulacji nie trzeba kupować dwóch suszarek.

Regulacja temperatury – dzięki niej można suszyć włosy zarówno gorącym, jak i ciepłym powietrzem. Im delikatniejsze włosy, tym temperatura powinna być niższa.

Funkcja zimnego nawiewu – przydatna w ostatniej fazie suszenia. Dzięki niej łuski włosowe są dokładnie zamknięte (trzeba pamiętać o suszeniu „od góry”), fryzura utrwalona. Taką funkcję ma między innymi suszarka do włosów HT92 ika.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem – teoretycznie każda suszarka ma dopuszczalny czas pracy, ale w praktyce łatwo się zagapić, bo zwykle suszymy włosy bez patrzenia na zegarek. Dzięki zabezpieczeniu przed przegrzaniem suszarka się nie zepsuje. Wyłączy się tylko, a gdy wystygnie, nadal będzie działać.

Do czego służą dyfuzor i koncentrator?

Dyfuzor i koncentrator to dwie dodatkowe końcówki do suszarki. Można je nałożyć, ale nie trzeba.

Koncentrator jest nieocenioną pomocą przy modelowaniu włosów na grubej szczotce. Dzięki niemu można szybciej suszyć pasmo po pasmie, ponieważ całe ciepłe powietrze z suszarki koncentruje się tylko na wybranych włosach.

Dyfuzor z kolei jest niezastąpiony przy suszeniu włosów kręconych. Dzięki niemu nie będą się puszyć i elektryzować. Ta nakładka przyda się także do unoszenia ciężkich włosów u nasady.

Artykuł sponsorowany.

Przeczytaj także