Amerykański spacerek. Industria Kielce w półfinale Super Globe - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Amerykański spacerek. Industria Kielce w półfinale Super Globe

Industria Kielce wywiązała się z roli faworyta i zameldowała się w najlepszej czwórce IHF Super Globe. W czwartek bez najmniejszych problemów pokonała amerykańskie San Francisco CalHeat 49:23.

W składzie mistrza Polski ponownie zabrakło Arkadiusza Moryty, który zmaga się z urazem. Ten nie jest zbyt poważny,  ale prawoskrzydłowy odczuwa dolegliwości bólowe i nie wiadomo, czy będzie gotowy na najważniejsze spotkania. Wolne dostał również Benoit Kounkoud.

Głównym celem kielczan była poprawa skuteczności, która zawodziła ich w pierwszym spotkaniu z Al-Najma. W czwartek od początku pod tym względem było o niebo lepiej. Po dwunastu minutach Industria prowadziła 9:4.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa z łatwością wypracowywali sobie pozycje rzutowe. W obronie byli czujni, ale w pierwszym fragmencie nie zbierali wszystkich drugich piłek. Po kwadransie było już 11:5. Skuteczny był Dylan Nahi, który wykorzystał wszystkie ze swoich czterech prób.

Kielczanie spokojnie budowali przewagę. W atakach pozycyjnych grali do pewnych piłek. Często rozciągali grę do skrzydeł. Na przerwę schodzili z dziesięciobramkową zaliczką – 22:12. W pierwszej części zanotowali 88 procent skuteczności w ataku.

Kielczanie rozpoczęli drugą połowę od prowadzenia 5:0. Trzy gole zdobył Dylan Nahi. Trener drużyny ze Stanów Zjednoczonych szybko poprosił o drugi czas. W bramce mistrza Polski swoje minuty otrzymał Nikodem Błażejewski.

Mistrzowie Polski mieli pełną kontrolę. Świetny występ zaliczył Dylan Nahi. Francuz zaliczył 10 trafień, co jest najlepszym indywidualnym występem zawodnika kieleckiej drużyny na Super Globe. Przed rokiem, w grupowym spotkaniu z Al-Kuwait, dziewięć bramek zdobył Nicolas Tournat.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali wtedy 47:26. Teraz poprawili ten wynik. San Francisco CalHeat ograli różnicą 26 bramek ­­– 49:23. W końcówce szansę na 50 gola zmarnował Alex Dujszebajew.

W sobotę Industria Kielce po raz trzeci w historii zagra w półfinale. Jej rywalem będzie niemiecki Magdeburg. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15 czasu polskiego.

Industria Kielce – San Francisco CalHeat 49:23 (22:12)

Industria: Wolff, Wałach – Nahi 10, Wiaderny 8, Gębala 2, Sićko 6, D. Dujszebajew 1, Karacić 2, Olejniczak 5, Thrastarson, A. Dujszebajew 4, Paczkowski 4, Karaliok 3, Tournat 4