Biegaczka z Kielc jak strzała. Pewnie wygrała Praską Piątkę - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Biegaczka z Kielc jak strzała. Pewnie wygrała Praską Piątkę

Sabina Jarząbek, biegaczka z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, wygrała „Praską Piątkę”, rozgrywaną w ramach Półmaratonu Praskiego w Warszawie.  30-latka zdecydowanie poprawiła swój rekord życiowy.

Sabina Jarząbek idealnie rozpoczęła drugą część sezonu. Zdominowała sobotni, wieczory bieg. Pięć kilometrów pokonała w 15 minut i 58 sekund. To jej nowa „życiówka”, a także najlepszy czas uzyskany przez kobietę w historii „Praskiej Piątki”. Drugą na mecie Beatę Klimek wyprzedziła o minutę i dwie sekundy. Trzecia była Palulina Kicilińska.

Wśród mężczyzn szóste miejsce zajął Tomasz Biskupski z Sukowa (15:10), ósmy był Aleksander Dragan z Kielc (15:30).

Sabina Jarząbek ma w dorobku kilka medali mistrzostw Polski. Zdobyła cztery krążki w biegach ulicznych: złoty i brązowy na 5 kilometrów oraz srebrny i brązowy na 10 kilometrów. W ubiegłym roku została również mistrzynią Polski w przełajach. Pod koniec lipca na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła brąz mistrzostw Polski w biegu na 5000 m.