Dobra pierwsza połowa nie wystarczyła. SMS Kielce zaczął sezon od porażki - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dobra pierwsza połowa nie wystarczyła. SMS Kielce zaczął sezon od porażki

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Kielce rozpoczęła zmagania w Lidze Centralnej od porażki. W niedzielę, uległa na wyjeździe Padwie Zamość 31:36.

Dla młodych adeptów szczypiorniaka był to wyjątkowe spotkanie. Prawo występów na zapleczu Orlen Superligi zyskali dzięki zwycięstwu w SMS Cup. – Moim celem, ale także chłopaków to pokazanie się w najlepszym świetle. Chcemy wykorzystać okazję i zaprezentować swoje umiejętności przed szerokim gronem – powiedział Mikołaj Rodak, skrzydłowy SMS-u.

Podopieczni Radosława Wasiaka nie rzucali słów na wiatr. Początek meczu w Zamościu był wyrównany. Po kwadransie zaczęła zarysowywać się przewaga kielczan, którzy odskoczyli na cztery trafienia. Do szatni schodzili prowadząc 17:14.

Po zmianie stron gospodarze błyskawicznie doprowadzili do remisu, a w 37. minucie wyszli na prowadzenie. W ciągu trzech kolejnych minut rzucili pięć bramek z rzędu, dając sobie komfort. Kontrolowali wynik do końca.

Najwięcej – 13 bramek – dla SMS-u zdobył Piotr Mielczarski.

W sobotę (16 września) podopieczni Radosława Wasiaka zagrają w hali przy ul. Jagiellońskiej z Zagłębiem Handball Team Sosnowiec (godz. 17).