Dujszebajew i Wolff w najlepszej siódemce - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dujszebajew i Wolff w najlepszej siódemce

Alex Dujszebajew i Andreas Wolff z Industrii Kielce zostali wybrani do najlepszej siódemki pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Obaj zawodnicy odegrali kluczową rolę w odniesieniu wysokiego, wyjazdowego zwycięstwa z GOG Gudme – 33:25.

Andreas Wolff – szczególnie w pierwszej połowie – świetnie współpracował z obroną. Łącznie odbił 14 piłek, co dało mu 41 procent skuteczności. Alex Dujszebajew zarządzał kieleckim atakiem. Zdobył dziewięć bramek i zanotował cztery asysty.

To siódme i ósme tego typu wyróżnienie dla zawodników kieleckiego klubu w tym sezonie, drugie dla Alexa Dujszebajewa i Andreasa Wolffa. W ten sposób doceniono jeszcze Szymona Sićkę, Nicolasa Tournata, Dylana Nahiego i Haukura Thrastarsona.

Do tego jedna z bramek Alexa Dujszebajewa trafiła do zestawienia pięciu najefektowniejszych w tej serii gier. Eksperci EHF TV wyróżnili bramkę na 21:13 z 35. minuty. Kapitan mistrza Polski otrzymał podanie od Igora Karacicia, ograł rywala w sytuacji jeden na jeden i uciekł do zewnątrz. Wskoczył w pole bramkowe, a golkipera pokonał efektowną wkrętką.

Industria Kielce jest w komfortowej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się w środę, 3 kwietnia w Hali Legionów (godz. 18.45).