Dwunastu ograło beniaminka. Do gry wrócił lewy rozgrywający - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dwunastu ograło beniaminka. Do gry wrócił lewy rozgrywający

W meczu przedostatniej, 25. serii Orlen Superligi, Industria Kielce pokonała na wyjeździe Zepter KPR Legionowo 31:23. Do gry wrócił Tomasz Gębala. W środę podopieczni Tałanta Dujszebajewa zagrają w Odense z GOG w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Podobnie jak w czwartek w Płocku, tak i teraz, mistrz Polski przystąpił do spotkania w 12-osobowym składzie. Doszło w nim jednak do zmian. W Kielcach zostali Miłosz Wałach i Michał Olejniczak, a dołączyli Andreas Wolff i Tomasz Gębala. Dla drugiego z nich był to pierwszy mecz w drugiej części sezonu.

Lewy rozgrywający szybko wpisał się na listę strzelców. Kielczanie po pięciu minutach prowadzili 4:0, a Michał Prątnicki musiał zareagować czasem. Po przerwie dwie interwencje zanotował Andreas Wolff, a wynik na 6:0 podwyższyli Haukur Thrastarson i Arciom Karaliok. Gospodarze nie mogli się przedrzeć przez obronę ich obronę. Dopiero w 10. minucie gola zdobył Damian Pawelec, a kolejnego dołożył Kamil Ciok.

W następnych minutach zajmujący ostatnie miejsce beniaminek zaczął grać lepiej i skracać dystans. Okres między 15. a 20. minutą wygrał 4:1, a Industria prowadziła po tym czasie 9:7. Kielczan zatrzymywał Casper Liljestrand. Kilka chwil później po golach Filipa Fąfary i Norberta Maksymczuka był remis.

W kieleckiej bramce pojawił się Sandro Mestrić, który szybko odbił trzy rzuty. Gracze Industrii zdobyli cztery bramki z rzędu, znów budując przewagę. Na przerwę schodzili przy wyniku 15:11 na swoją korzyść.

Bezpośrednio po wznowieniu gra toczona była gol za gol. Szybko trzy bramki do swojego konta dołożył Cezary Surgiel. W 38. minucie, przy prowadzeniu 19:14 dla mistrza Polski, trener gospodarz poprosił o drugą przerwę. Po niej trafienie na plus sześć dołożył Haukur Thrastarson.

„Żółto-biało-niebiescy” nie narzucali zbyt wielkiego tempa, szachowali siłami. Utrzymywali pięciobramkową przewagę. W ataku brylował Alex Dujszebajew. W końcówce powiększyli swój dorobek. Kielczanie wywiązali się z roli faworyta i teraz mogą w pełni skoncentrować się na trudniejszym zadaniu.

W środę Industria rozpocznie walkę o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. W duńskim Odense zagra z GOG Gudme (godz. 18.45). Sezon zasadniczy Orlen Superligi zakończy w Wielką Sobotę domowym meczem z Zagłębiem Lubin (godz. 16).

Zepter KPR Legionowo – Industria Kielce 23:31 (11:15)

Kielce: Wolff, Mestrić – Surgiel 6, Gębala 2, Karacić, Thrastarson 6, A. Dujszebajew 8, Paczkowski 1, Moryto 3, Kounkoud 1, Karaliok 3, Nahi 1