Jarząbek w podwójnej koronie. Obroniła tytuł na 5 kilometrów - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Jarząbek w podwójnej koronie. Obroniła tytuł na 5 kilometrów

Sabina Jarząbek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego obroniła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 5 kilometrów. W niedzielę, podczas „Niepodległej Piątki” w Warszawie, pokonała ten dystans w czasie 16:23.

30-latka znajduje się w życiowej formie. Kilka dni temu, w wielkopolskim Kole, wywalczyła „złoto” w biegu na 10 kilometrów. Do rywalizacji na dwukrotnie krótszym dystansie również przystąpiła w roli faworytki. Nie rozpieszczały warunki. Mimo szybkiej trasy, której okrążenia były poprowadzone na koronie PGE Narodowego, przeszkodą był deszcz i wiatr.

Sabina Jarząbek odniosła zdecydowane zwycięstwo. Trasę pokonała w 16 minut i 23 sekundy. Druga Monika Dubiella straciła do niej 25 sekund. Podium uzupełniła Ewa Jagielska (16:52).

Dla Sabiny Jarząbek to szósty medal mistrzostw Polski w biegach ulicznych, trzeci w biegu na 5 kilometrów: dwa złota i brąz. W rywalizacji na 10 km ma złoto, srebro i brąz. W ubiegłym roku została również mistrzynią Polski w przełajach. Pod koniec lipca na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła brąz mistrzostw Polski w biegu na 5000 m.