Kielczanka mistrzynią Polski w biegu na 10 kilometrów - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kielczanka mistrzynią Polski w biegu na 10 kilometrów

Sabina Jarząbek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została mistrzynią Polski w biegu na 10 kilometrów. 30-latka w wielkopolskim Kole ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Zawodniczka KKL-u była faworytką do medalu. Na podium stawiała w dwóch poprzednich edycjach, sięgając po brąz i srebro. Teraz w pełni wykorzystała bardzo szybką trasę Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Pokonała ją w 33 minuty i 6 sekund, czym o 20 sekund poprawiła dotychczasowy rekord życiowy.

Kielczanka o prawie minutę wyprzedziła Izabelę Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin (34:03). Podium uzupełniła Monika Dubiella z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz (34:13).

– Był brąz, srebro, więc przyszła pora na złoto. To był bardzo mądry bieg z mojej strony. Spokojny początek, a druga część dystansu już na maksa. Bardzo się cieszę, że zdobyłam tytuł, a przy tym poprawiłam życiówkę – powiedziała nam Sabina Jarząbek.

Dla zawodniczki KKL-u to piąty medal mistrzostw Polski w biegach ulicznych. Oprócz sukcesów na 10 kilometrów, o których wspominaliśmy na początku tekstu, ma w dorobku złoto i brąz na pięć kilometrów. W ubiegłym roku została również mistrzynią Polski w przełajach. Pod koniec lipca na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła brąz mistrzostw Polski w biegu na 5000 m.