Klub z Suchedniowa rusza na podbój Europy. Razem z kibicami - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Klub z Suchedniowa rusza na podbój Europy. Razem z kibicami

Przeczytaj także

Przed tenisistami stołowymi Global Pharmy Orlicza 1924 Suchedniów wyjątkowa chwila. W środę i w czwartek rozegrają pierwsze spotkania w Lidze Mistrzów. Do austriackiego Wels jadą również kibice świętokrzyskiego klubu.

Brązowi medaliści poprzedniego sezonu Lotto Superligi rozegrają tam trzy spotkania. W środę zmierzą się z hiszpańskim CCT Les Borges (godz. 13) i austriackim SPG Felbermayr Wels (godz. 20). W czwartek ich rywalem będzie czeski TTC Ostrawa 2016.

– To historyczne wydarzenie dla naszego klubu. Jeśli wywalczymy awans, w co mocno wierzymy, w II rundzie – rozgrywanej systemem mecz i rewanż – nie zabraknie spotkań Champions League w hali w Suchedniowie – mówi prezes Maciej Glijer, który pod nieobecność menedżera Bartosza Majchera poprowadzi zespół w Wels.

Orlicz pojedzie do Austrii w składzie: Robert Floras, Park Jeongwoo, Daniel Bąk i Piotr Cyrnek.

– Razem z drużyną podróżować będzie grupa kibiców, w tym przedstawicieli zarządu klubu. Nasi tenisiści stołowi będą mieli zapewniony głośny doping z trybun – zapewnie Maciej Glijer.

Awans do II rundy Ligi Mistrzów wywalczy tylko zwycięzca. Pozostałe drużyny czeka rywalizacja w II rundzie Pucharu Europy.

Przeczytaj także