Młode zawodniczki Korony Handball powalczą o mistrzostwo Polski - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Młode zawodniczki Korony Handball powalczą o mistrzostwo Polski

Juniorki młodsze Korony Handball wywalczyły awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

Podopieczne Moniki Ciszek zajęły drugie miejsce podczas turnieju ćwierćfinałowego w Lublinie. Zgromadziły 5 punktów.  Zaczęły od wygranej po rzutach karnych z MKS-em Brodnica. Po 60 minutach był remis 29:29. Kielczanki zwyciężyły w konkursie siódemek 9:8. Jak się okazało później, to spotkanie było kluczowe dla awansu.

Następnie kielczanki uległy miejscowemu MKS-owi, zwycięzcy trzydniowych zmagań 22:38, a na koniec zwyciężyły UKS Varsovię Warszawa 25:20.

Z drugiego turnieju, rozgrywanego w Warszawie, awans wywalczyły tamtejsza UKPR Agrykola Warszawa, a także SPR Gdynia.

Turniej Finałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych odbędzie się w terminie od 24 do 25 maja. Transmisje na żywo ze wszystkich spotkań przeprowadzi TVCOM.pl.