Nono: Pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nono: Pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną

Korona Kielce w końcu doczekała się kompletu punktów w sezonie 2023/24. W niedzielę, w swoim piątym meczu, pokonała na Suzuki Arenie Zagłębie Lubin 2:0. – Pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną – powiedział Nono, jeden z bohaterów spotkania.

„Żółto-czerwoni” odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie w świetnym stylu. Od początku dominowali nad wiceliderem rozgrywek. Po 22. minutach prowadzili 2:0 po golach Nono i Adriana Dalmau. W kontroli nad spotkaniem pomagała im gra w przewadze od 30. minuty. Gospodarze mieli swoje szanse na kolejne bramki, ale te finalnie nie padły.

NONO:

Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Przed tym spotkaniem graliśmy już dobrze, ale nie mieliśmy wyników. Przegrywaliśmy. Dzisiaj byliśmy jedną drużyną razem z kibicami. Graliśmy na dużej intensywności, do przodu. Pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną. Musimy kontynuować tę grę.

Dla mnie najważniejsza jest drużyna. Jeśli strzelam bramkę, to super uczucie. Miałem dzisiaj dużo odwagi. Zdobyty gol daje sporo pewności siebie. Najważniejsza jest ciężka praca.

JAKUB KONSTANTYN:

Od samego początku kontrolowaliśmy mecz. Udało się to udokumentować zdobytymi golami. Więcej pewności dała nam też czerwona kartka rywali. Jesteśmy rodziną. Cieszymy się z tej wygranej. Myślę, że goli mogło być jeszcze więcej, ale najważniejsze, że wszystko mieliśmy pod kontrolą. Nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Bardzo cieszę się z tego, że dostaje swoje szanse. Muszę pracować. Trzeba piąć się w górę.

W sobotę Korona zagra na wyjeździe z Cracovią.