Nosan w turnieju finałowym bilardowej ekstraklasy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nosan w turnieju finałowym bilardowej ekstraklasy

Przeczytaj także

Nosan Kielce awansował do turnieju finałowego bilardowej ekstraklasy. Podczas trzeciego zjazdu fazy zasadniczej odniósł dwa zwycięstwa. Przegrał jednak z klubem z Sosnowca, tracąc pozycję lidera.

Marek Marcinkowski miał do dyspozycji najmocniejszy skład: Tomasza Kapłana, Karola Skowerskiego, Sebastiana Batkowskiego i Michała Turkowskiego.

W pierwszych dwóch spotkaniach kielczanie rywalizowali z drużynami walczącymi o utrzymanie. Metal Fach LP Sokółkę pokonali 12:7. Więcej emocji przyniósł mecz z Fair Play Jaworzno. Gospodarze przegrywali po dwóch sesjach 6:8, ale straty z nawiązką odrobił duet Turkowski-Kapłan. Nosan wygrał 12:11.

W ostatnim, hitowym spotkaniu zajadu Nosan musiał uznać wyższość DaSo Team Dekady Sosnowiec. Po dwóch sesjach prowadził 8:7. W ostatniej sesji kielczanie ugrali tylko jeden punkt, pozostałe zgarnęli Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł, czyli obecnie jedni z najlepszych bilardzistów na świecie.

Tym samym klub z Sosnowca awansował do turnieju finałowego z pierwszego miejsca. W półfinale zagra z czwartym Green Clubem Gdańsk. Rywalem Nosanu będzie trzecia Akademia Bilardowa Rokietnica. Walka o medale odbędzie się 3 i 4 listopada w Galerii Echo.

Z bilardową ekstraklasą pożegnały się Fair Play Jaworzno oraz WSB Soffia Warszawa.

fot. PZBill

Przeczytaj także