Pięć medali świętokrzyskich pięściarzy na mistrzostwach Polski - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Pięć medali świętokrzyskich pięściarzy na mistrzostwach Polski

Pięcioro zawodników z województwa Świętokrzyskiego zdobyło medale mistrzostw Polski seniorów i seniorek w boksie. Ze złotem z Torunia wrócił Hubert Wrona z KKB RUSHH.

Zawodnik kieleckiego klubu okazał się najlepszy w wadze do 48 kg. W finale pokonał 4:1 Bartłomieja Fąfarę z UKS-u Championa Włocławek.

Srebro w zawisło na szyi Daniela Surowca z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W finale kategorii 51 kg przegrał przez RCS z Jakubem Słomińskim z Wdy Świecie.

W strefie medalowej znalazły się trzy reprezentantki klubów ze Świętokrzyskiego, przegrały jednak swoje półfinałowe walki i musiały zadowolić się brązem: Paulina Ślewa (Fighter Kielce, 50 kg), Aleksandra Szczodrak (KSZO, 60 kg) i Martyna Fąfara (Skalnik Wiśniówka, 81 kg).

W zmaganiach nie wzięli udziały ubiegłoroczni medaliści z KKB RUSHH: Tomasz Niedźwiecki (ogłosił zakończenie kariery) oraz Bartosz Gołębiewski (nie dostał przepustki z wojska na turniej). Mistrzostwa Polski odpuściła również Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce. Doświadczona pięściarka rozpoczyna przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu, który odbędzie się na przełomie lutego i marca.