Po Thrastarsonie nie widać śladu po kontuzji. Industria Kielce z najwyższą wygraną w sezonie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Po Thrastarsonie nie widać śladu po kontuzji. Industria Kielce z najwyższą wygraną w sezonie

Przeczytaj także

W sobotnim meczu 5. serii Orlen Superligi, Industria Kielce pokonała w Hali Legionów Grupę Azoty Unię Tarnów 45:24. Po kilkumiesięcznych przerwach do gry wrócili Paweł Paczkowski i Haukur Thrastarson.

Obaj rozgrywający leczyli poważne urazy kolan. W sobotę wolne od sztabu szkoleniowego otrzymało trzech zawodników: Igor Karacić, Arkadiusz Moryto i Daniel Dujszebajew.

W wyjściowej „siódemce” rozpoczęli obaj rekonwalescenci. Paweł Paczkowski grał na pozycji numer dwa w obronie oraz na skrzydle w ataku. Nie wykorzystał pierwszej sytuacji.  Haukur Thrastarson bronił na zamknięciu i rozgrywał. Tarnowianie prowadzili 2:0, ale kolejne sześć bramek padło łupem gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się zawodnicy wracający do gry.

Kielczanie dobrze bronili, wyprowadzali sporo kontrataków w pierwsze lub drugie tempo. Po 16. minutach prowadzili 12:5. Dłuższego rozbratu z piłką nie było widać po Haukurze Thrastarsonie, który dużo widział, ale też oddawał bardzo ciekawe rzuty.

W 22. minucie czerwoną kartkę obejrzał gracz gości Jakub Wątroba, który w brzydki sposób zaatakował rzucającego Michała Olejniczaka. Chwilę później Szymon Wiaderny wykorzystał rzut karny i było 17:7. Industria schodziła do szatni przy wyniku 23:13. Po kieleckiej stronie, spośród zawodników z pola bramek nie zdobyło tylko dwóch graczy: Dylan Nahi i Benoit Kounkoud.

W drugiej części kielczanie spokojnie zwiększali swoją przewagę. W odróżnieniu od poprzednich spotkań, wykazywali się bardzo dobrą skutecznością. Między słupkami świetnie spisywał się Nikodem Błażejewski. W drugiej części odbił dziesięć, a w całym spotkaniu szesnaście piłek, co dało mu 40-procentową skuteczność i tytuł gracza meczu.

Bardzo dobry występ zanotował Haukur Thrastarson, który spędził na parkiecie dwa kwadranse. Islandczyk zdobył cztery bramki i zanotował osiem asyst.

W czwartek Industria Kielce zagra o pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Jej rywalem na wyjeździe będzie norweskie Kolstad.

Industria Kielce – Grupa Azoty Unia Tarnów 45:24 (23:13)

Kielce: Wałach, Błażejewski – Nahi, Wiaderny 9, Surgiel 1, Sićko 6, Gębala 2, Stenmalm 3, Olejniczak 5, Thrastarson 4, A. Dujszebajew 7, Paczkowski 1, Kounkoud, Karaliok, Tournat 7

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Przeczytaj także