Powrót prezes. Koniec zawirowania w 20-krotnym mistrzu Polski - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Powrót prezes. Koniec zawirowania w 20-krotnym mistrzu Polski

Przeczytaj także

Magdalena Szczukiewicz ponownie zostanie prezesem KS Iskry Kielce. Taka decyzja zostanie podjęta w czwartek po południu. Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy ŚGP Industria zostanie wybrana nowa rada nadzorcza 20-krotnego mistrza Polski. Na jej czele zapewne stanie Grzegorz Bednarski, a więc nowy prezes spółki. 

Magdalena Szczukiewicz stanęła na czele najbardziej utytułowanego klubu w historii polskiego szczypiorniaka we wrześniu poprzedniego roku, po tym jak jego właścicielem została ŚGP Industria. Zastąpiła Bertusa Servaasa, który kierował drużyną przez 21 lat.

Pod koniec maja, dosyć nieoczekiwanie, została odwołana ze stanowiska przez radę nadzorczą, na czele której stał Szczepan Ruman. Mianowano go pełniącym obowiązki prezesa. Decyzja wzbudziła spore poruszenie, szczególnie, że w komunikacie, który został opublikowany na stronie klubu można było przeczytać o jej „rezygnacji”.

Pod koniec czerwca doszło do zmian w zarządzie ŚGP Industria. Ze stanowiska prezesa odwołano Szczepana Rumana, który zrezygnował również z funkcji w klubie. W spółce należącej do Agencji Rozwoju Przemysłu zastąpił go Grzegorz Bednarski, który do niedawna kierował ekstraklasowym Piastem Gliwice.

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa ŚGP Industria była ta dotycząca klubu. W czwartek ma odbyć się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Zostanie powołana nowa rada nadzorcza, która wybierze prezesa. Tym gremium zapewne będzie kierował Grzegorz Bednarski. Tutaj nie będzie niespodzianki. Na stanowisko ma wrócić Magdalena Szczukiewicz, a wiceprezesem dalej będzie Paweł Papaj. Takie informacje podało też TVP Sport.

Przeczytaj także