Przed „Świętą Wojną” SMS CUP o Ligę Centralną. Starcie Kielce – Płock już w półfinale - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Przed „Świętą Wojną” SMS CUP o Ligę Centralną. Starcie Kielce – Płock już w półfinale

Przeczytaj także

Najbliższy, pierwszy mecz o mistrzostwo Polski między Orlenem Wisłą Płock a Industrią Kielce poprzedzi piąta edycja SMS CUP. Zwycięzca rywalizacji uzyska prawo gry w Lidze Centralnej w następnym sezonie.

Rywalizacja Szkół Mistrzostwa Sportowego towarzyszy „Świętym Wojną”, które kończą sezon. Dotychczasowe edycje padły łupem SMS-u Kielce. Przed rokiem zespół Radosława Wasiaka zyskał sportowe prawo gry na zapleczu Orlen Superligi. Jak się okazało, nowe rozwiązanie przyniosło duży pożytek młodym szczypiornistom.

Teraz o tym, kto będzie grał w Lidze Centralnej zdecyduje kolejna odsłona SMS Cup, który odbędzie się 18 i 19 maja w Orlen Arenie. W półfinale uczniowie z Kielc zagrają z SMS-em Płock. W drugiej parze SMS Kwidzyn zmierzy się z Port Service Wybrzeżem Gdańsk. Zespół znad morza to aktualny mistrz Polski juniorów, który tytuł zdobył w Hali Legionów.

SMS Cup będzie przedsmakiem pierwszego meczu o mistrzostwo Polski między Orlen Wisłą Płock a Industrią Kielce, który odbędzie się w niedzielę, 19 maja o godz. 15. Młodzi szczypiorniści swój finał rozpoczną tego samego dnia o godz. 11.

V SMS CUP:

Sobota (18 maja 2024)

15:00 – SMS ZPRP Płock – SMS ZPRP Kielce

17:00 – SMS ZPRP Kwidzyn – Port Service Wybrzeże Gdańsk

Niedziela (19 maja 2024)

09:00 – mecz o 3. miejsce

11:00 – finał

Przeczytaj także