[FOTO] Remis w sparingu potęg - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W czwartkowym sparingu europejski potęg, KS Kielce zremisował w Veszprem z tamtejszym Telekomem 26:26.

Spotkanie było transmitowane tylko w węgierskiej telewizji. Na razie wiemy, że gospodarze prowadzili do przerwy 15:14. Druga połowa była toczona w wolniejszym, strzeleckim tempie. Mecz między dwiema z  jednymi z najlepszych drużyn Starego Kontynentu oglądał komplet publiczności.

­– Dla nas to spotkanie było kolejnym etapem przygotowań. Mierzyliśmy się z bardzo dobrym zespołem. Wyglądaliśmy dobrze. Pokazaliśmy odpowiednią walkę w obronie. Przetestowaliśmy kilka nowych, ważnych ustawień. Możemy być zadowoleni z tego, co zaprezentowaliśmy. Oczywiście, to mecz treningowy, forma sprawdzenia naszej dyspozycji. Wiemy, że idziemy w kierunku, w którym chcemy – skomentował spotkanie Tomasz Gębala, rozgrywający kieleckiego zespołu.

W piątek o 18 mistrz Polski zmierzy się z trzecią drużyną poprzedniego sezonu węgierskiej ekstraklasy – Tatabanią.