SMS z kolejnym zwycięstwem. Znów ograł faworyzowanego rywala - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

SMS z kolejnym zwycięstwem. Znów ograł faworyzowanego rywala

Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP I Kielce wygrała czwarty mecz w sezonie Ligi Centralnej. W piątek, na otwarcie siódmej kolejki, pokonała na wyjeździe Siódemkę Miedź Huras Legnica 34:33.

Początek należał do gospodarzy, którzy przed tą serią zajmowali drugie miejsce. Legniczanie mieli minimalną przewagę jednej lub dwóch bramek. Do szatni schodzili przy wyniku 15:12 na swoją korzyść.

Po zmianie stron odskoczyli nawet na cztery bramki, ale zawodnicy SMS-u zrobili to, do czego przyzwyczaili we wcześniejszych pojedynkach. Odrobili dwa trafienia, ale Siódemka Miedź odskakiwała. Na dziesięć minut przed końcem prowadziła 27:23.

Podopieczni Radosława Wasiaka rozegrali świetną końcówkę. W 57. minucie doprowadzili do remisu 30:30. 60 sekund przed końcem wyszli na prowadzenie 33:32 po golu Marcina Peplińskiego. Wyrównał Mikołaj Rodak. Kielczanie zgubili piłkę, a gospodarze wywalczyli rzut karny. Tego nie wykorzystał Łukasz Kuźdeba, a tuż przed syreną gola na wagę trzech punktów zdobył Piotr Mielczarski.

Najskuteczniejszym zawodnikiem SMS-u był Marcin Pepliński.

Kielczanie z 12 punktami na koncie zajmują 5. miejsce. Kolejny mecz rozegrają w Święto Niepodległości. W swojej hali podejmą MKS Wieluń.