Sukcesy zawodników Klinczu Kielce w Turcji - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Sukcesy zawodników Klinczu Kielce w Turcji

Z bardzo dobrej strony pokazała się reprezentacja Polski w Muaythai. Zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej na mistrzostwach Europy i Pucharze IFMA. Trzy medale zdobyli zawodnicy Klinczu Kielce.

Zmagania odbyły się między 7 a 15 grudnia w tureckiej Antalyi. Mistrzem Europy w kategorii -67 kg senior Elite został Oskar Siegert. W finale pokonał Greka Petrosa Saho.

Srebro Pucharu Świata w kategorii -67 kg kadetów wywalczył Marcel Bodzioch. W finale musiał uznać wyższość Turka Kerema Demira. Brąz zawisł na szyi Adriana Bilskiego, walczącego w -63.5 kg U23.

W Turcji wystąpił również Jakub Posłowski. W ćwierćfinale uległ Mazhidowi Temaevowi z Dagestanu. Trenerem kadry jest kielczanin Rafał Maciaszek.