Trzech Hiszpanów z Industrii Kielce z szansą na igrzyska - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Trzech Hiszpanów z Industrii Kielce z szansą na igrzyska

Przeczytaj także

Trzech zawodników Industrii Kielce może zagrać na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W 21-osobowej kadrze znaleźli się Alex i Daniel Dujszebajewowie oraz Jorge Maqueda.

Wszyscy rozgrywający byli pewniakami do wyjazdu. Najbardziej doświadczony z nich – Jorge Maqueda zostanie formalnie zawodnikiem mistrza Polski 1 lipca. Do Kielc przenosi się z Nantes. W kadrze znalazło się również dwóch były zawodników „Żółto-Biało-Niebieskich”: Angel Fernandez Perez i Miguel Sanchez-Migallon.

Hiszpanie rozpoczną przygotowania do igrzysk olimpijskich 19 czerwca od krótkiego obozu w Hoznayo.

Następnie zespół Jorgiego Ribery przeniesie się do Esplugues de Llobregat. 4 lipca wyjedzie do Montpellier na sparing z Argentyną. Rewanż między tymi zespołami odbędzie się dwa dni później już w katalońskim mieście.

Trzecim etapem przygotowań będzie wyjazd do Norwegii, na sparing z tamtejszą kadrą. Hiszpania będzie zbierała ostatnie szlify przed igrzyskami w Madrycie.

Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego dotrze do Francji 22 lipca. Pięć dni później rozpocznie zmagania w grupie A od meczu ze Słowenią. Następnie zmierzy się ze Szwecją, Chorwacją, Japonią i Niemcami.

Wcześniej powołania do reprezentacji (szerokich lub wąskich kadr) dostali Francuzi Dylan Nahi, Benoit Kounkoud i Theo Monar, Niemiec Andreas Wolff i Chorwat Sandro Mestrić.

fot. Patryk Ptak

Przeczytaj także