W Odrze nie był pierwszym wyborem, teraz zagra w Koronie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W Odrze nie był pierwszym wyborem, teraz zagra w Koronie

Przeczytaj także

Korona Kielce dokonała kolejnego letniego transferu. Roczną umowę podpisał 23-letni Wojciech Kamiński, który ostatnie dwa sezony spędził w pierwszoligowej Odrze Opole. To defensywny pomocnik, który może grać również jako stoper.

Wojciech Kamiński jest wychowankiem Piasta Gliwice, ale nie zadebiutował w jego pierwszej drużynie. Większość dotychczasowej, seniorskiej kariery spędził na poziomie pierwszej ligi, broniąc barw Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Zagłębia Sosnowiec i właśnie Odry. Rok spędził w drugoligowych Wigrach Suwałki.

W poprzednim sezonie zagrał w 21 meczach na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Strzelił gola w inauguracyjnym, wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Rzeszów (5:2). W podstawowej „jedenastce” wybiegł 11 razy, a na boisku spędził łącznie 1108 minut.

W czerwcu Odra Opole poinformowała, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony. W ostatnich dniach pomocnik przebywał na testach w Koronie. Zagrał w sparingu z Górnikiem Łęczna. Teraz zdecydowano o podpisaniu rocznej umowy z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Przeczytaj także