Wolff w kadrze na igrzyska - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Przeczytaj także

Andreas Wolff z Industrii Kielce znalazł się w siedemnastoosobowej kadrze ma igrzyska olimpijskie w Paryżu. Mało prawdopodobne, aby 33-latek pojechał na turniej jako zawodnik mistrza Polski.

Jak już informowaliśmy, w najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość jednego z najlepszych bramkarzy świata. Najprawdopodobniej zostanie sprzedany do Magdeburga lub THW Kiel, o czym więcej pisaliśmy w tym miejscu. Rozmowy mają zacząć się w najbliższych dniach.

Andreas Wolff znalazł się w wąskiej kadrze Niemiec na igrzyska olimpijskie w Paryżu. O miejsce między słupkami będzie rywalizował z Davidem Spathem i Joelem Birlehmem. Obaj grają w Rhein Neckar-Loewen.

Podopieczni Alfreada Gislasona rozpoczną przygotowania do igrzysk 30 czerwca od obozu w Hennef. Jego zwieńczeniem będzie sparing z Francją w Dortmundzie.

Następnie kadra Andreasa Wolffa uda się na obóz do w Ludwigsburgu. Po nim zagra towarzysko z Węgrami i Japonią w Stuttgarcie.

Niemcy rozpoczną zmagania na igrzyskach 27 lipca od meczu ze Szwecją. Ich kolejnymi rywalami w grupie A będą Japonia, Chorwacja, Hiszpania i Słowenia.

Do tej pory powołania do szerokich kadr przed turniejem otrzymali Francuzi Dylan Nahi, Benoit Kounkoud i Theo Monar (nowy nabytek Industrii Kielce), Chorwat Sandro Mestrić. Niebawem swój skład ogłosi Hiszpania, a w nim powinni znaleźć się Alex i Daniel Dujszebajewowie oraz Jorge Maqueda.

fot. Patryk Ptak

Przeczytaj także