Ziścił się czarny scenariusz. Godinho zerwał więzadło w kolanie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ziścił się czarny scenariusz. Godinho zerwał więzadło w kolanie

Przeczytaj także

Marcus Godinho zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. Kanadyjczyka czeka operacja i kilkumiesięczna przerwa.

26-latek doznał urazu w 11. minucie piątkowego spotkania z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim. Na środku boiska stracił piłkę na rzecz Adama Zrelaka. Przy tym nienaturalnie obciążył lewą nogę, uszkadzając kolano. Słowak popędził w kierunku bramki i precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego zdobył gola – jak się okazało – na wagę zwycięstwa.

Marcus Godinho już wcześniej podczas swojego pobytu w Koronie miał problemy zdrowotne, również związane z bólem kolan. Teraz czeka go jednak operacja i kilkumiesięczna pauza. Diagnoza została potwierdzona po przeprowadzeniu badania rezonansu magnetycznego.

Kanadyjczyk, będący uniwersalnym zawodnikiem, zagrał w 21 meczach tego sezonu w PKO BP Ekstraklasie. Zanotował dwie asysty. Do tego dołożył trzy występy w Fortuna Pucharze Polski.

Być może sobotni mecz był jego ostatnim występem w Koronie, bowiem jego kontrakt z „Żółto-Czerwonymi” kończy się w czerwcu.

Przeczytaj także