Ferie w Centrum Sportowym przy ulicy Wschodniej! Zobacz co przygotowano dla dzieci - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ferie w Centrum Sportowym przy ulicy Wschodniej! Zobacz co przygotowano dla dzieci

Przeczytaj także

Tenis, piłka nożna i wiele więcej. Centrum Sportowe przy ulicy Wschodniej zaprasza na zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych. To gratka dla maluchów oraz nastolatków, którzy mogą skorzystać z profesjonalnego wyposażenia i pomocy trenerów.

Centrum Sportowe oferuje całodniowe zajęcia od godziny 8 do 16. Dla dzieci, które będą trenować pod bacznym okiem profesjonalnych trenerów przygotowano konkursy, zabawy oraz zawody sportowe. Plan zajęć składa się z treningów tenisowych, piłki nożnej, badmintona oraz ogólnorozwojowych. Pozwalają one na kontakt z rówieśnikami i sukcesywne powiększanie swoich umiejętności. W trakcie dnia Centrum Sportowe Wschodnia zapewnia również dwa posiłki.

Do wyboru są dwa turnusy – w pierwszym i drugim tygodniu ferii. Koszt 5-dniowych zajęć to 679 zł. Centrum zapewnia zniżkę dla rodzeństwa. Zapisać dzieci można pod numerem telefonu: 512660743 lub poprzez e-mail – ktwschodnia@o2.pl. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Łącznie na terenie obiektu jest jedenaście kortów do tenisa. Cztery na zewnątrz, a także siedem w hali. Oprócz tego Centrum Wschodnia posiada kryte boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Tutaj zajęcia prowadzą szkółki Korony Kielce i DAP Kielce, a także trenerzy jiu-jitsu.

TENIS WSCHODNIA:

Szkółka tenisowa dla dzieci funkcjonuje przez cały rok. W klubie trenuje kilkaset dzieci, które mogą sprawdzać swoje umiejętności w turniejach odbywających się średnio co dwa tygodnie. Młodzi tenisowi adepci mogą także brać udział w bezpłatnych sparingach między klubowiczami.

– Przychodzą do nas dzieci w różnym wieku. Od pięciolatków do nastolatków. Dla najmłodszych preferowane są zajęcia w grupach. Bo wtedy te dzieci mogą mieć ze sobą kontakt, bawiąc się i grając w tenisa. W zależności od poziomu zaawansowania, dobierane są piłeczki – od gąbek, poprzez piłeczki czerwone i pomarańczowe. Staramy się tak dopasować nauczanie, żeby żadna osoba nie czuła presji. Tylko powolutku dochodziła do odpowiednich umiejętności – mówi jeden z trenerów,  Marcin Orliński.

COPACABANA KIELCE:

Niewątpliwą atrakcją są lekcje brazylijskiego jiu-jitsu. Klub Copacabana Kielce wybrało ten rodzaj aktywności, ponieważ jest w pełni bezpieczny dla dzieci. Jak podkreślają organizatorzy, chodzi tutaj nie tylko o naukę, bo ważna jest również zabawa. Zajęcia brazylijskiego jiu-jitsu wzmagają w dzieciach zainteresowanie sportem, pomagając jednocześnie w nabyciu systematyczności.

– Treningi są stworzone w taki sposób, żeby nikogo nie zrazić do sportu i dać lepszy start w przyszłości. U nas dzieci starają się zrozumieć jak wyglądają codzienne i regularne ćwiczenia, budząc w sobie systematyczność. Mamy bardzo pozytywny odbiór związany z rozwojem naszych uczniów. Bo już w pierwszej i drugiej klasie wykazują cechy, które są niedostępne dla ich rówieśników. Szkolimy także dzieci z niepełnosprawnościami, ponieważ większe lub mniejsze problemy nie przekreślają szans na trening – twierdzi Krzysztof Suchorabski

PIŁKA NOŻNA:

Nie można zapomnieć o piłce nożnej, szalenie popularnej wśród młodych osób. Już od wieku przedszkolnego można uczestniczyć w angażujących zajęciach, prowadzonych przez kluby Korona Kielce i DAP Kielce.

 

 

 

Przeczytaj także