Mamut Krzyś uciekł z teatru „Kubuś”. I chodził po ulicach Kielc - wKielcach.info

Mamut Krzyś uciekł z teatru „Kubuś”. I chodził po ulicach Kielc

Na ulicach Kielc pojawił się wielki mamut. To akcja realizowana przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce.

„W związku z sytuacją pandemiczną i zamknięciem instytucji kulturalnych wykorzystaliśmy Mamuta Krzysia do przygotowania filmu zachęcającego do śledzenia naszej oferty online. I stworzyliśmy sytuację rzekomej ucieczki lalki z Teatru, podyktowanej tęsknotą za spotkaniem z publicznością. Uznaliśmy, że skoro nasza scena i widownia muszą być puste zagramy chociażby symbolicznie.” – opisuje akcję Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”.

Lalkę stworzył w ramach konkursu Animatus Łukasz Puczko.

Powstało również wideo opowiadające o ucieczce mamuta Krzysia. Wystąpili w nim aktorzy „Kubusia”, ale również osoby publiczne z Kielc znane z zainteresowania kulturą: Marzena Marczewska, Agata Wojda czy Jacek Kowalczyk. Film przygotowali Robert Drobniuch -dyrektor „Kubisia”, Anna Andraka, Przemysław Żmiejko, Mateusz Śliwa oraz Mariusz Kopała.

Na profilu Teatru „Kubuś” na YouTubie wkrótce zostanie udostępniona debata kulturalna z udziałem wybranych postaci ze spektakli placówki oraz muzyczna niespodzianka od rapującego Hiphopotama.

W wakacje planowane są także internetowe czytania sztuk dla dzieci. Projekt powstał dzięki dotacji z programu resortu kultury „Kultura w sieci”. Wynosi ona 94 tys. złotych.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments