Duża inwestycja UJK! Wydział Prawa i Nauk Społecznych będzie miał nową siedzibę [WIZUALIZACJE] - wKielcach.info

Duża inwestycja UJK! Wydział Prawa i Nauk Społecznych będzie miał nową siedzibę [WIZUALIZACJE]

Jesienią ruszy budowa nowej siedziby Wydziału Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczelnia na inwestycję otrzymała 20 milionów złotych dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Obecny budynek zostanie wyburzony, a jego miejsce zajmie trzykondygnacyjny, nowoczesny obiekt o powierzchni 3149 m2. Będzie dopełnieniem architektonicznym i logistycznym Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Instytutu Zarządzania.

W nowym budynku znajdą się: sala sądowa, sala konferencyjna, sale wykładowe na 240, 120 i 100 osób, sale komputerowe i dydaktyczne, jak również przestrzenie rekreacyjnej dla studentów, pokoje administracyjne i pomieszczenia gospodarcze. Całość budynku będzie wykończona w obowiązujących eleganckich standardach, wyposażona w sieć infrastrukturalną wraz z komputerami, projektory multimedialne, tablice multimedialne, zestawy nagłaśniające w salach, krzesła audytoryjne, szafy, biurka oraz stoły.

– To kolejna zaplanowana inwestycja, której realizacja rozpocznie się niebawem. Środki z ministerstwa płyną do naszego regionu. Dzięki nim studenci będą mieć stworzone bardzo dobre warunki do nauki z nowoczesnym zapleczem naukowo-badawczym. Inwestując w nasze uczelnie liczymy na to, że coraz więcej młodych ludzi będzie studiowało, a potem pracowało w stolicy województwa świętokrzyskiego – mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i doradca społeczny Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Koszt inwestycji to około 30 milionów złotych, z czego 20 milionów to środki przekazane przez resort nauki i szkolnictwa wyższego. – Mamy projekt wykonawczy i architektoniczny oraz pozwolenie na budowę. W sobotę ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę. Budowę planujemy rozpocząć jesienią tego roku. Zakładamy, że budynek oddamy studentom w 2020 roku – mówił rektor UJK Jacek Semaniak.

Poinformowano także o kolejnych projektach, które realizuje UJK. Uniwersytet jest w konsorcjum jednego z projektów Horyzont 2020, który jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji. Uczelnia bierze udział w kilku projektach w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, np.: „Redukcja zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego w wyniku produkcji pro-ekologicznych materiałów elastomerowych”. Jest również liderem międzynarodowego projektu Erasmus+ w dziedzinie psychologii, w ramach Akcji 2 Partnerstwa Strategiczne na rzecz innowacji.

źródło: swietokrzyskie.pro

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments