Dziewiąty raz zatrzymany za jazdę po alkoholu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dziewiąty raz zatrzymany za jazdę po alkoholu

42-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej po raz dziewiąty odpowie na kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna zatrzymany w środę do kontroli przez skarżyskich policjantów miał przeszło promil alkoholu w organizmie.

St.asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji poinformował, że w środę przed godziną 9 policjanci drogówki na ulicy Legionów w Skarżysku-Kamiennej zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Za kierownicą siedział 42-letni skarżyszczanin. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, więc mundurowi zbadali stan jego trzeźwości.

„Alkotest wskazał przeszło promil alkoholu w organizmie 42-latka. Szybko okazało się, że nietrzeźwy kierujący posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych” – poinformował.

Ponadto był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary siedmiu miesięcy więzienia, właśnie za jazdę na podwójnym gazie. „Jak wyliczyli funkcjonariusze, nieodpowiedzialny mężczyzna w przeszłości był osiem razy notowany za kierowanie pod wpływem alkoholu” – dodał st. asp. Gwóźdź.

42-latek wkrótce ponownie zasiądzie na ławie oskarżonych, a jego rozłąka z wolnością może być dłuższa niż siedem miesięcy – zaznaczył funkcjonariusz. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także