Pozwolił na organizację imprezy we własnej restauracji. Grozi mu 30 tys. zł. grzywny - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Pozwolił na organizację imprezy we własnej restauracji. Grozi mu 30 tys. zł. grzywny

Nawet 30 tys. zł. grzywny grozi właścicielowi jednego z lokali gastronomicznych w gminie Nowa Słupia. W niedzielę w restauracji odbyła się uroczystość, w której brało udział kilkanaście osób. Nie zachowywali oni żadnych środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa.

Liczne kontrole służb, odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego nadal trwają. Dotyczą one nie tylko zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, ale także przestrzegania przepisów przez podmioty gospodarcze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wynikającymi z rozporządzenia RM z dnia 23 października 2020 roku ograniczona została działalność lokali gastronomicznych. Restauracje i bary mogą prowadzić sprzedaż na wynos, lub z dostawą.

Powyższe przepisy mogą oznaczać kłopoty dla 59- latka, prowadzącego jeden z lokali gastronomicznych w gminie Nowa Słupia. W ostatnią niedzielę służby sanitarne i policjanci z bodzentyńskiego komisariatu ujawnili, że w restauracji odbywała się uroczystość dla kilkunastu osób. Nie były zachowane środki ostrożności, goście nie mieli udostępnionych środków do dezynfekcji ani nie zachowywali dystansu społecznego. W efekcie służby prowadzą teraz postępowanie, które oceni zachowanie właściciela lokalu oraz uczestników spotkania. W przypadku rażących naruszeń przepisów na osobę naruszającą obostrzenia możliwe jest nałożenie kary administracyjnej, nawet do 30 000 złotych.