Sojusz Wenty z Koalicją Obywatelską wisi na włosku. Wiceprezydent z KO zostanie odwołany? - wKielcach.info

Sojusz Wenty z Koalicją Obywatelską wisi na włosku. Wiceprezydent z KO zostanie odwołany?

Choć radni Koalicji Obywatelskiej są sojusznikiem prezydenta Bogdana Wenty w Radzie Miasta, to ich cierpliwość się kończy. A koniec koalicji może oznaczać zmianę na stanowisku wiceprezydenta Kielc.

Wczorajsza próba odwołania przewodniczącego Kamila Suchańskiego przez Prawo i Sprawiedliwość i radnych prezydenta z Projektu Wspólne Kielce została mocno skrytykowana przez szefową klubu Koalicji Obywatelskiej Agatę Wojdę. Stwierdziła ona, że ” polityka okaże się dla Wenty bardziej brutalna niż sobie ją wyobraża”.

– Panie prezydencie ponad rok temu jak pan obejmował stery w kieleckim samorządzie, to szczerze mówiąc ostatnią rzeczą, która by mi przyszła do głowy, jest to, że podejmie pan współpracę z Prawem i Sprawiedliwością. Okazuje się, że wiele rzeczy w polityce może się wydarzyć. Nie skorzystał pan kilka miesięcy temu z szansy, żeby zbudować takie porozumienie w radzie miasta, na jakie kielczanie zagłosowali w wyborach w 2018 roku. Kielczanie zagłosowali na pana współpracę z Projektem Świętokrzyskie, z Kamilem Suchańskim, w drugiej turze z Koalicją Obywatelską. Nie głosowali na pana współpracę z PiS. A dzisiaj taką współpracę pan im funduje. Jeżeli myśli pan, że dzięki temu będzie miał pan spokój, to ja nie zazdroszczę naiwności. Mam wrażenie, że polityka okaże się dla pana bardziej brutalna niż pan sobie wyobraża – mówiła do Bogdana Wenty, Agata Wojda.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Bogdan Wenta unikał odpowiedzi na pytania dotyczące wczorajszych wydarzeń oraz tego czy ich pokłosiem będzie odwołanie wiceprezydenta Arkadiusza Kubca, który został rekomendowany przez klub Koalicji Obywatelskiej. Najpierw stwierdził, że wystąpienie Wojdy można różnie interpretować, a później uznał je jako „dziwne”.

– To wystąpienie można różnie interpretować. Jedynym politycznym prezydentem, którego posiadam to prezydent Kubiec.  Bardzo dobrze współpracuje mi się z panem Arkiem. I jestem przedstawicielem też Koalicji Obywatelskiej, więc wczorajsze wystąpienie pani Agaty było dziwne.  Nie ma nic współnego z decyzją jaką wykonuje pan Arek. Wchodzimy w decyzje polityczne, ale to zobaczymy. Czas pokaże – mówił na konferencji włodarz miasta.

Arkadiusz Kubiec to jeden z trzech wiceprezydentów Bogdana Wenty. Oprócz niego tę funkcję pełnią także Bożena Szczypiór (w przeszłości związana z Platformą Obywatelską) oraz Marcin Różycki (był zarekomendowany przez klub Projekt Świętokrzyskie, ale po rozłamie zachował stanowisko).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.