Dworczyk: do końca marca zaszczepimy ok. 3 mln osób, do końca lutego - ponad 2 mln osób - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Dworczyk: do końca marca zaszczepimy ok. 3 mln osób, do końca lutego – ponad 2 mln osób

Do końca marca zaszczepimy ok. 3 mln osób; do końca lutego – ponad 2 mln osób; osiągniemy cele kwartalne i miesięczne programu szczepień – powiedział w czwartek szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, że do tej pory wykonano ponad 1 mln 880 tys. szczepień przeciwko Covid-19, z czego pierwszą dawką zaszczepionych zostało ponad 1 mln 360 tys. osób, a ponad 523 tys. osób zostało już zaszczepionych również drugą dawką.

„Realizujemy zgodnie z programem szczepienia, pomimo różnych problemów pojawiających się ze względu na opóźnienie i zmniejszenie dostaw” – mówił minister.

Przekazał, że do końca marca zaszczepione zostanie ok. 3 mln osób, a do końca lutego – ponad 2 mln osób. „Czyli zostanie zarówno cel pierwszego kwartału osiągnięty, jak i cele miesięczne” – dodał.

„System, który został stworzony ma o wiele większe możliwości szczepienia, natomiast to, co nas ogranicza to dostawy szczepionek” – podkreślił Dworczyk.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

Przeczytaj także