Teatr Żeromskiego ma "swój" mural [WIDEO, ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Teatr Żeromskiego ma „swój” mural [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na murku broniącym wejścia do tymczasowej siedziby Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w Wojewódzkim Domu Kultury od strony Alei Legionów powstał około 30-metrowy „teatralny” mural.

Przedstawia on publiczność zasiadającą na teatralnych fotelach. – Chcieliśmy, żeby już z daleka było widać, że teraz tutaj w Wojewódzkim Domu Kultury działa nasz teatr. Oczywiście musieliśmy zapytać się o zgodę konserwatora zabytków czy mural może powstać na tym murku. W ten sposób oswajamy przestrzeń oraz zaznaczamy swoją obecność. Chcemy, żeby to miejsce kojarzyło się z teatrem oraz chcemy go trochę upiększyć – opowiada Paulina Drozdowska z Teatru Żeromskiego w Kielcach.
Około 30 metrowy mural powstał według projektu Iwony Jamki i Roberta Pęczka. – Partner tej akcji firma Caparol Polska udostępnił nam nieodpłatnie wysokiej jakości farby silikonowe. Dzięki nim nasz projekt może być zrealizowany – zaznacza Paulina Drozdowska.

Mural powstawał w poniedziałek i wtorek. – Wcześniej trzeba było jeszcze położyć podkład. On musiał wyschnąć – mówi Paulina Drozdowska.