[WIDEO] Andrzej Duda odwiedził fabrykę znanej firmy w regionie. - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[WIDEO] Andrzej Duda odwiedził fabrykę znanej firmy w regionie.


W Polsce firmy mogą się dobrze rozwijać, jeżeli są mądrzy, inteligentni ludzie, pracownicy oddani firmie; jeżeli jest wola budowania tutaj na miejscu swojej pomyślności poprzez pracowitość, inteligencję, wiedzę i doświadczenie – mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda.
Głowa państwa złożyła we wtorek wizytę w siedzibie firmy DEFRO w Rudzie Strawczyńskiej (woj. świętokrzyskie).

Andrzej Duda zwracał uwagę, że ta firma w swoim laboratorium badawczo-rozwojowym cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które mają sprzyjać ochronie powietrza i klimatu, czyli minimalizować emisję pyłów oraz dwutlenku węgla.

Przypomniał, że DEFRO to założona w 1973 r. firma rodzinna, która w 1993 r., a późnej w 2000 r. przeszła „poważną zmianę rynkową”. „Dzisiaj jest ogromnym przedsiębiorstwem; z małego zakładu ślusarskiego, w którym produkowane były bardzo różne urządzeni dla branży budowlanej, dla rolników, dzisiaj jest skupiona na produkcji ciepła, wchodząc w coraz to nowocześniejsze segmenty rynku” – mówił prezydent.

Dodał, że spółka należy do stowarzyszenia polskich producentów urządzeń wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych. „To nasze wyzwanie na przyszłość, także w aspekcie ochrony klimatu i cieszę się, że państwo tę produkcję u nas realizujecie” – powiedział Andrzej Duda.

Według prezydenta rozwój DEFRO „to przykład, że w Polsce firmy mogą się dobrze rozwijać, jeżeli są mądrzy, inteligentni ludzie; jeżeli są pracownicy oddani firmie; jeżeli jest wola budowania tutaj na miejscu swojej pomyślności poprzez pracowitość, inteligencję oraz zdobywaną wiedzę i doświadczenie”.

autor: Marzena Kozłowska, Janusz Majewski