[WIDEO] Kierowca ciężarówki zerwał sieć trakcyjną nad torami na kieleckim Białogonie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[WIDEO] Kierowca ciężarówki zerwał sieć trakcyjną nad torami na kieleckim Białogonie

Po kilkunastu godzinach pracy kolejarzom udało się przywrócić dwutorowy ruch pociągów na trasie Kielce – Jędrzejów. W poniedziałek kierowca samochodu ciężarowego wjechał na przejazd kolejowo-drogowy na ul. Na Ługach w Kielcach i zerwał sieć trakcyjną nad torami.

W poniedziałek rano kierowca samochodu ciężarowego wjechał na przejazd kolejowo-drogowy na ul. Na Ługach w Kielcach –  pobliżu stacji Kielce Białogon –  i zerwał sieć trakcyjną nad torami.

Pociągi skierowano zmienioną trasą przez stację Rykoszyn i łącznicę Szczukowice – Sitkówka Nowiny. Za pociągi regionalne na trasie Kielce – Sitkówka Nowiny przewoźnik wprowadził zastępczą komunikację autobusową.

Nagranie z przejazdu kolejowego opublikowała w sieci PKP PLK.

Ruch pociągów był czasowo wstrzymany, a następnie odbywał się jednym torem, co powodowało zmiany w komunikacji dla podróżujących koleją w woj. świętokrzyskim i m.in. w kierunku Krakowa i Katowic.  O godz. 2.45 we wtorek przywrócony został ruch dwutorowy pociągów na trasie Kielce – Jędrzejów.

Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP PLK zwraca uwagę, że każdy kierowca, dojeżdżając do przejazdu kolejowo-drogowego, ma informację na jakiej wysokości znajduje się sieć trakcyjna.

– Dziwi częste niewłaściwe zachowanie kierowców zawodowych, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa i wjeżdżają na przejazd niewłaściwie zabezpieczonym samochodem.

Dodaje, że podobny przypadek jak wczoraj w Kielcach, miał miejsce dwa tygodnie temu na przejeździe kolejowo-drogowym w Wejherowie.