[WIDEO] Restauracja Piatto D'oro w Kielcach już otwarta - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[WIDEO] Restauracja Piatto D’oro w Kielcach już otwartaPrzy kieleckiej ulicy Leonarda 11 działa od niedawna nowa restauracja Piatto D’oro. Spróbujemy w niej specjałów włoskiej kuchni między innymi pizzy.

Lokal powstał w miejsce restauracji Monopolka. – Piatto D’oro to nowa nazwa w Kielcach, a jako kuchnia 30-letnie doświadczenie w przygotowywaniu włoskich potraw – mówi Jacek Klesyk, współwłaściciel restauracji.

Specjalnością Piatto D’oro jest pizza. – Samo ciasto przechodzi 12 typów kontroli, aby było takie jak pamiętam z Rzymu. Jak leciałem kiedyś samolotem, zabrałem ze sobą pizzę. Jeszcze po dwóch dniach była smaczna – opowiada Jacek Klesyk. Pizza powstaje wyłącznie z włoskich składnikach. – Na razie zapraszamy do zamawiana dań na dowóz, bo nie mamy innej opcji – zaznacza Jacek Klesyk. Możemy to zrobić pod numerem telefonu 730777111.

Wiele atrakcji w Piatto D’oro będzie czekało na nas po ponownym otwarciu lokali gastronomicznych po pandemii koronawirusa. – Nasza karta poszerzy się o przystawki, o długo dojrzewające wędliny czy o warzywa przyrządzone na sposób włoski – wymienia Jacek Klesyk. Nie zabraknie także między innymi deserów.

Piatto D’oro przygotowało również specjalną ofertę świąteczną. – Będzie można u nas zamówić dwa rodzaje lazanii do samodzielnego zrobienia w domu lub już przygotowane z pieca – mówi Jacek Klesyk.

I zachęca do polubienia profilu nowego kieleckiego lokalu na Facebooku: – Będziemy tam państwu codziennie przekazywać nowe informacje i oferty.