Będzie nadzwyczajna sesja ws. odwołania Kamila Suchańskiego - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Będzie nadzwyczajna sesja ws. odwołania Kamila Suchańskiego

Na wtorek, 8 czerwca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta, na której zostanie rozpatrzony wniosek o odwołanie przewodniczącego gremium, Kamila Suchańskiego. 

Wniosek złożył klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Podpisało się pod nim 11 radnych Zjednoczonej Prawicy. Żeby odwołać Suchańskiego potrzebnych jest 13 głosów. Prawdopodobnie oprócz polityków PiS za odwołaniem zagłosuje także Projekt Wspólne Kielce składający się z radnych popierających prezydenta Wentę oraz klub Koalicji Obywatelskiej.

Kto nowym przewodniczącym?

Najbardziej możliwym scenariuszem jest, że nowym przewodniczącym zostanie Jarosław Karyś, szef klubu PiS. Żeby tak się stało musieliby go poprzeć radni prezydenta Kielc. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem z ramienia Koalicji będzie Michał Braun. Z kolei klub Bezpartyjni i Niezależni już zapowiedział, że w przypadku odwołania ich przedstawiciela, w głosowaniu nad wyborem nowego przewodniczącego, wstrzymają się od głosu.

Sesja odbędzie się w trybie zdalnym, jednak samo głosowanie jest tajne, więc radni będą musieli przyjechać do Urzędu Miasta, aby oddać głos.


Przeczytaj także