Dwie kolejne osoby ze skarżyskiego szpitala zakażone koronawirusem - wKielcach.info

Dwie kolejne osoby ze skarżyskiego szpitala zakażone koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę wieczorem dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w województwie Świętokrzyskim. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w regionie to 15. Jedna osoba zmarła. 

– W województwie świętokrzyskim odnotowano kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem. To kobiety, mieszkanki powiatu skarżyskiego – w sile wieku oraz w wieku podeszłym. Obie przebywały dotychczas na oddziale neurologicznym skarżyskiego szpitala. W województwie świętokrzyskim w sumie potwierdzono 14 przypadków zachorowań na COVID-19. – powiedziała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

W województwie świętokrzyskim w sumie potwierdzono 15 przypadków zachorowań na COVID-19. Aż 7 to pacjenci szpitala w Skarżysku-Kamiennej.  Wśród nich było 5 pacjentów, z których jeden zmarł w środę przed południem, oraz 2 pielęgniarki.

Oddział neurologiczny w Szpitalu Powiatowym  został zamknięty we wtorek po tym jak okazało się, że jedna z pielęgniarek  została zarażona koronawirusem.

Ostatni raz pielęgniarka świadczyła pracę 17 marca. Kobieta poszła na zwolnienie, ponieważ źle się poczuła. O tym, że jest zakażona szpital dowiedział się dopiero we wtorek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pierwsza śmierć z powodu koronawirusa w regionie. Trzy pozostałe zarażone

Ponadto pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest 36 osób, 3 tys. 726 jest poddanych kwarantannie, a 717 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments