GIGANTYCZNA kolejka do Mobilnego Punktu Szczepień [ZDJĘCIA Z DRONA i WIDEO] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

GIGANTYCZNA kolejka do Mobilnego Punktu Szczepień [ZDJĘCIA Z DRONA i WIDEO]

Od samego rana przed Mobilnym Punktem Szczepień mieszczącym się przy Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach ustawia się potężna kolejka. Przez trzy dni może się tam zaszczepić około 2,5 tysiąca osób, ale bardzo możliwe, że szczepionki skończą się znacznie szybciej. 

Mobilny punkt szczepień przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach działa w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaszczep się w majówkę”. Każda osoba, która ma e-skierowanie, może zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji. Szczepienia rozpoczęły się dziś o godzinie 10, ale kolejka ustawiała się już po 7 rano. Przed godziną 12 w kolejce stało około 200 osób. Porządku pilnują żołnierze z oddziałów Wojska Obrony Terytorialnej.

„Szczepienia są elementem czynnej walki z koronawirusem. Dzięki nim systematycznie spada ilość zakażeń i hospitalizacji związanych z tą chorobą” – mówił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Przez pierwsze trzy dni maja punkt będzie czynny od godziny 10 do 16. 1 i 2 maja zaszczepić się będą mogą osoby w wieku od 36 lat, a 3 maja od 34 lat. Szczepionkę będą mogły otrzymać także osoby powyżej 30 roku życia, które mają e-skierowanie.

Punkt będzie wyposażony w jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.


Dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Kiebzak podkreśliła, że mobilny punkt przed Urzędem Wojewódzkim jest uzupełnieniem powszechnych punktów szczepień w całym kraju. „W naszym województwie działa już osiem takich punktów, a od 4 maja ruszy kolejnych 18. Wszystkie mają już zagwarantowane szczepionki” – zapewniła Kiebzak.

 

 

 

 

 


Przeczytaj także