Gry planszowe, karciane i wiele więcej. Wargamer w Kielcach ma nową lokalizację - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Gry planszowe, karciane i wiele więcej. Wargamer w Kielcach ma nową lokalizację

Przeczytaj także

Fani gier planszowych oraz karcianych już od początku czerwca mogą uczęszczać do lokalu przy ulicy Leonarda 1. To właśnie tam przeniósł się Wargamer, który oferuje wciągającą rozrywkę i możliwość zakupu interesujących nas tytułów. W sprzedaży znajdują się również przydatne akcesoria, a na miejscu regularnie odbywają się turnieje.

Wargamer budzi zainteresowanie nie tylko kieleckiej społeczności, ponieważ do lokalu przyjeżdżają także osoby z całego województwa. Chętni mogą spróbować swoich sił w różnorodnych oraz ciekawych grach. Warto podkreślić, że to rozrywka zarówno dla hobbystów, jak i amatorów.

Gry bitewne potrzebują trochę więcej miejsca, dlatego możemy udostępnić przestrzeń dla 12 – 14 osób. Jeślibyśmy się trochę „ścisnęli” to do 16. Gdy mowa o tytułach planszowych, czy też karcianych, to tutaj jest dużo większe pole do popisu. Ostatnio mieliśmy nawet turniej na 20 osób. Także spokojnie od 20, 25 do 30 osób mogłoby uczestniczyć w zabawie – mówi Piotr Kolarski, manager Wargamer Kielce.

Dodaje przy tym, że angażujących klientów wydarzeń nie powinno zabraknąć. – Z tygodnia na tydzień rozgrywa się u nas liga Magic: The Gathering. Chodzi właśnie o grę karcianą, takie rozgrywki odbywają się w środy i piątki. Jeśli chodzi o większe turnieje, tu już mamy zaplanowany lipcowy w Star Wars: Legion oraz Warhammer 40,000 – dodaje Piotr Kolarski.

Co istotne, miejsce funkcjonuje jako specjalistyczny sklep, dzięki czemu możemy zakupić interesujące nas tytuły oraz różnorakie akcesoria. – Posiadamy bardzo wiele akcesoriów do gier bitewnych, czyli farbki, pędzelki i wszelkiego rodzaju rzeczy do sklejania modeli. Mamy także asortyment do gier planszowych, kostki, koszulki. Wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy do naszego hobby – zaznacza manager.

Lokal otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12 – 20, z kolei w soboty jest to 10 – 18.

Przeczytaj także