KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź, co się dzieje w weekend (5 – 7 lipca 2024) - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź, co się dzieje w weekend (5 – 7 lipca 2024)

Przeczytaj także

Zapraszamy do sprawdzenia, co się będzie działo w ten weekend w Kielcach i okolicy. Czekają nas m.in Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego, VII Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych i Koncert Kayah na Festiwalu Sztuki i Mediów Otwarte Książki.

Trwają Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech. Gdzie w Kielcach będzie można obejrzeć Euro 2024? Zobaczcie listę lokali, w których powstały strefy kibica. Szczegóły TUTAJ.

PIĄTEK – 5 LIPCA 2024
VII Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych
Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie organizują VII Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych i VI Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Kielce 2024, które odbędą się w dniach 4 – 6 lipca na stadionie lekkoatletycznym Politechniki Świętokrzyskiej. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Kongres Świadków Jehowy
Jeden z 32 kongresów organizowanych w Polsce odbędzie się w Targach Kielce. Tematem tegorocznego kongresu jest „Głośmy dobrą nowinę!”. Wydarzenie potrwa przez trzy dni, od 5 do 7 lipca, oferując praktyczny i zachęcający program, w tym projekcję pierwszego odcinka nowej opowieści filmowej „Dobra nowina według Jezusa”. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

SOBOTA – 6 LIPCA 2024
Przygoda na Szlaku w Zamku Królewskim w Chęcinach
5-6 lipca Zamek Królewski w Chęcinach zaprasza na wyjątkowy weekend pełen terenowych gier i zabaw. Wydarzenie „Przygoda na Szlaku” poprowadzi Was od Zamku aż po zabytkową Niemczówkę. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Koncert Kayah na Festiwalu Sztuki i Mediów Otwarte Książki
Kayah zaśpiewa swoje największe przeboje i mniej znane piosenki w kameralnej atmosferze na łące przed dworkiem Stefana Żeromskiego 6 lipca, podczas Festiwalu Sztuki i Mediów Otwarte Książki. Artystce towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści Jan Smoczyński, Michał Fox Król oraz chórzystka Iwona Zasuwa. To wyjątkowa okazja do bliskiego spotkania z Kayah w intymnym otoczeniu zieleni. Liczba biletów jest ograniczona, a publiczność ma do wyboru miejsce stojące lub siedzące na trawie. Początek koncertu o godzinie 20. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

NIEDZIELA – 7 LIPCA 2024
Minionki w Tropikach, czyli rodzinna impreza w Binkowski Resort
W najbliższą niedzielę, 7 lipca, w Basenach Tropikalnych Binkowski Resort odbędzie się już czwarta impreza tematyczna dla całych rodzin. Tym razem spotkacie małych, żółtych przyjaciół, którzy trochę narozrabiają, czyli Minionki w Tropikach. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

MuzyKuny – koncert laureatów Festiwalu Przy Kominku
Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na pierwsze wydarzenie z cyklu „Koncert laureatów Festiwalu Przy Kominku”. W niedzielę, 7 lipca 2024 r., na scenie letniej w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego zagra zespół MuzyKuny. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Koncert poetycki Kuby Michalskiego w Chmielniku
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Chmielnik zaprasza na koncert poetycki Kuby Michalskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na Rynku w Chmielniku. Artysta zaprezentuje własne interpretacje znanych utworów polskich poetów, a także zagra ballady Leonarda Cohena. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego
Zapowiada się emocjonująca kulinarna rywalizacja o tytuł „Najsmaczniejszej potrawy powiatu kieleckiego”. W tegorocznym konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach, który odbędzie się już 7 lipca w Bodzentynie weźmie udział rekordowa liczba uczestników, ponad 30 podmiotów z 11 gmin powiatu. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Motoryzacyjne powitanie wakacji w Bobrzy
Już w najbliższą niedzielę (7 lipca) teren Zakładu Wielkopiecowego w Bobrzy będzie areną dla klasycznych i zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą grupy „Tylko Klasykiem”, czyli miłośników klasycznej motoryzacji. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Koncert chorału gregoriańskiego w drewnianym kościele w Kielcach
XIII-wieczne śpiewy cysterskie, odnalezione przez członków Schola Cantorum Minorum Chosoviensis w zabytkowych księgach chórowych, będzie można usłyszeć w urokliwym, drewnianym kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Kielcach. Koncert chorału gregoriańskiego pt. „Liberator Hominis” odbędzie się w niedzielę 7 lipca o godz. 18.00. Wstęp wolny. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Przeczytaj także