Karyś nowym przewodniczącym Rady Miasta. Suchański odwołany - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Karyś nowym przewodniczącym Rady Miasta. Suchański odwołany

Jarosław Karyś został nowym przewodniczącym kieleckiej Rady Miasta. Poparli go radni Prawa i Sprawiedliwości oraz radni prezydenta Bogdana Wenty. 

Przed wyborem Karysia na stanowisko przewodniczącego Rady Miasta, z tej funkcji został odwołany Kamil Suchański. Za jego odwołaniem głosowali radni wszystkich klubów oprócz radnych klubu Bezpartyjni i Niezależni.

– Wiem, że narażałem się Prezydentowi czy Prawu i Sprawiedliwości mówiąc wprost, co prowadzi nas do celu, jakim jest rozwój Kielc, a co szkodzi naszemu miastu. Niestety, polityczne kalkulacje wzięły górę. Dziś zawiązała się koalicja strachu przed prawdą, koalicja partyjnych interesów. Ludzie prezydenta Wenty zrobili deal – spokój w Radzie Miasta za spokój w sejmiku. Przyszłość Kielc i regionu schodzi na dalszy plan, o ile w ogóle nie znika z agendy nowej koalicji. Za tę bezkompromisową walkę z politycznymi układami wolę zapłacić utratą funkcji przewodniczącego niż robić okłady na dłonie spuchnięte od klaskania albo poranione od rozbijania luster w domu – mówił w swoim wystąpieniu Kamil Suchański.

Karyś przewodniczącym głosami radnych Wenty

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, jedynym kandydatem na nowego przewodniczącego był Jarosław Karyś, szef klubu PiS. W tajnym głosowaniu poparło go 17 radnych, pięć osób wstrzymało się od głosu, a trzy były przeciw.

„Dla mnie ta sesja była bardzo trudna. Dziękuję wszystkim radnym, którzy zagłosowali na mnie, a tych którzy tego nie zrobili, mogę zapewnić, że będę przewodniczącym, który będzie służył radnym, będzie moderatorem tego co dzieje się na sesji. Postaram się udowodnić, że wybór mnie na przewodniczącego był wyborem słusznym” – powiedział po głosowaniu Jarosław Karyś, jednocześnie dziękując Suchańskiemu za 2,5 roku jego pracy


Przeczytaj także