Kidawa-Błońska w Kielcach: w tych wyborach bardzo ważna będzie rola kobiet - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kidawa-Błońska w Kielcach: w tych wyborach bardzo ważna będzie rola kobiet

Przeczytaj także

Fot. Marzena Okła-Drewnowicz/Facebook

W najbliższych wyborach parlamentarnych bardzo ważna będzie rola kobiet – powiedziała w poniedziałek w Kielcach wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. „Tylko kobiety są w stanie pokazać, że możliwe jest inne uprawianie polityki, możliwa jest uczciwość i szacunek dla innych ludzi” – dodała.

„W tych wyborach bardzo ważne są takie wartości jak uczciwość i pozytywna energia. Dlatego bardzo ważna jest w nich rola kobiet. Wierzę głęboko, że w tych trudnych, obrzydliwych czasach, gdzie kłamstwo weszło do naszego codziennego życia, tylko kobiety będą wstanie to pokonać. Pokazać, że możliwe jest inne uprawianie polityki, możliwa jest uczciwość i szacunek dla innych ludzi oraz współpraca” – powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Kielcach Kidawa-Błońska. Dodała, że najbliższe tygodnie „to czas olbrzymiej mobilizacji”.

„Jeśli chcemy, żeby Polska była Polską uczciwą, demokratyczną, odpowiedzialną za losy swoich obywateli, to czas na zmiany. One muszą przyjść bardzo szybko” – podkreśliła wicemarszałek Sejmu, która apelowała do kobiet o udział w wyborach.

„To wasza indywidualna sprawa kogo wybierzecie. Ale wybierajcie te osoby, o których wiecie, że później będziecie mogli z nimi rozmawiać i wspólnie działać. To jest czas na zmiany i tych zmian dokonają kobiety” – powiedziała posłanka Platformy Obywatelskiej, która zaznaczyła, że najbliższe wybory parlamentarne to najważniejsze wybory w Polsce od 1989 roku.

„Liczy się nasza przyszłość w Europie, jakim będziemy krajem, bo jesteśmy o włos od tego, że ta władza wyprowadzi nas z Unii Europejskiej. To dla Polaków będzie dramatyczna sytuacja. Naprawdę nasze wolności, prawa są zagrożone i to dzieje się na naszych oczach. Dlatego mam nadzieję, że Polacy się zmobilizują i pokażą jakiej chcą Polski” – zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

Kidawa Błońska apelowała też o udział w „Marszu miliona serc”, który 1 października organizowany jest w Warszawie. „Pokażmy, że mamy wielką moc i jest nas bardzo dużo, że mamy tą bardzo dużą pozytywną energię, którą możemy się podzielić” – mówiła. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

Przeczytaj także