Kielce z szansą na fabrykę za 150 milionów euro! - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kielce z szansą na fabrykę za 150 milionów euro!

Przeczytaj także

Istnieje możliwość, że na dawnym terenie „Browaru Belgia” powstanie fabryka za 150 milionów euro. – To polska firma. Mamy też szansę na ogromny projekt zagranicznej firmy, który prowadzi Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Kielce są jedynym w Polsce miejscem branym pod uwagę – mówi dla Pulsu Biznesu, Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Strachowice”.

Przypomnijmy, że ten teren pod koniec ubiegłego roku został sprzedany firmie Anna-Bud. Natomiast teraz SSE Starachowice oferuje go inwestorom. To 80 hektarów terenów inwestycyjnych z możliwością prowadzenia działalności produkcyjnej, przemysłowej i handlowej. – Taki grunt to dziś rzadkość w Polsce. Dotychczas miasto Kielce uzbrajało tereny z funduszy MŚP i tylko firmom z tego sektora mogło je udostępniać. Po raz pierwszy mamy ofertę dla dużych inwestorów – informuje Marcin Perz w Pulsie Biznesu. 

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia tego roku kieleccy radni zgodzili się na zmiany w planie zagospodarowania tego terenu. Działania mają umożliwić stworzenie „strefy zorganizowanej aktywności inwestycyjnej”. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Co więcej, jak informuje Perz, wspólnie z prywatnym właścicielem spółka przygotowuje pod inwestycje również 92 hektary przy obwodnicy Kielc.

– Mamy z właścicielem umowę na promocję tego terenu. Wspólnie z nim i gminą Piekoszów pracujemy nad planem zagospodarowania przestrzennego. Studium już teraz wskazuje te tereny jako przemysłowe – mówi prezes SSE Starachowice dla Pulsu Biznesu. 

Przeczytaj także