Policyjny pościg za 16-letnim kierowcą - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Policyjny pościg za 16-letnim kierowcą

Kolizją z radiowozem zakończył ucieczkę przed policją 16-latek z gminy Bodzentyn (woj.świętokrzyskie). Młody kierowca prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, na terenie gminy Bodzentyn. „Przed północą na terenie miejscowości Psary-Kąty, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bodzentynie zauważyli jadącego z dużą prędkością volkswagena. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli, podając sygnały świetlne i dźwiękowe. Ale będący za kierownicą młody mężczyzna zignorował polecenia i rozpoczął ucieczkę, zmuszając policjantów do pościgu” – przekazał Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskie Policji w Kielcach. Gdy radiowóz zrównał się z volkswagenem, uciekający mężczyzna nagle postanowił skręcić w polną drogę, doprowadzając do kolizji. „Na tym pościg się zakończył, a młody mężczyzna został zatrzymany.

Nieletni nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu, a ponadto tester wykazał, że jest pod wpływem amfetaminy. W trakcie przeszukania volkswagena kryminalni znaleźli także 2 gramy suszu marihuany oraz 5 gramów amfetaminy” – dodał funkcjonariusz. Nastolatek jest oskarżony o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, brak uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli i zmuszenie policjantów do pościgu oraz kolizję z oznakowanym radiowozem. Wszystkie te czyny oceni sąd dla nieletnich.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także