Michał Braun został dyrektorem Narodowego Instytutu Wolności - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Michał Braun został dyrektorem Narodowego Instytutu Wolności

Przeczytaj także

Michał Braun został mianowany dyrektorem Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego; jego kadencja potrwa 5 lat – poinformowała w czwartek PAP Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Konkurs, w którym wyłoniono nowego dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO) został rozstrzygnięty w czwartek.

„Szukaliśmy osoby, która ma entuzjazm społecznika i klarowną wizję kierunków rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Oczekujemy, że nowy dyrektor będzie postrzegał Instytut jako apolityczną w decyzjach i transparentną w procedurach część struktur wykonawczych państwa. Dotyczy to przede wszystkim dyscypliny finansów publicznych, ale także praworządności i celowości działań” – powiedział cytowany w komunikacie przekazanym PAP podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Krawczyk.

Zdaniem Krawczyka wiedza, dorobek społeczny, otwartość i pracowitość Michała Brauna „przyczynią się do wzmocnienia polskiego społeczeństwa obywatelskiego, a Instytut odzyska szacunek i należne miejsce w administracji publicznej”.

Kancelaria premiera poinformowała, że nowy dyrektor będzie realizował swoje obowiązki w ścisłej współpracy z Radą NIW-CRSO, której przewodniczącym jest Piotr Stec, doradca minister Agnieszki Buczyńskiej i wiceministra Marka Krawczyka. Braun obejmie stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego 14 czerwca br.

Michał Braun jest ekspertem w dziedzinie partycypacji publicznej, samorządu i trzeciego sektora. Przez ponad 15 lat pracował w organizacjach pozarządowych w kraju i za granicą. Kierował m.in. Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Doświadczenie zdobywał także jako wolontariusz m.in. w Boliwii i Indiach.

W latach 2019–2024 pełnił funkcję radnego w Radzie Miasta Kielce. Był członkiem Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i krajowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Od 3 stycznia do 12 marca br. był zatrudniony w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako główny koordynator w zespole obsługi merytorycznej Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Agnieszki Buczyńskiej. W styczniu pełnił funkcję przewodniczącego Rady NIW.

Obowiązki dyrektora NIW–CRSO pełnił od 13 marca br. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

Przeczytaj także