MPK Kielce przekaże wyremontowane autobusy na Ukrainę - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

MPK Kielce przekaże wyremontowane autobusy na Ukrainę

Przeczytaj także

MPK Kielce zdecydowało przekazać się dwa 13 – letnie Solarisy do ukraińskiego miasta Równe. Wcześniej jednak pojazdy przejdą gruntowny remont, polegający między innymi na wymianie poszczególnych części.

Przypomnijmy, że w tym roku MPK wzbogaciło się o nowe autobusy firmy MAN. Zrezygnowano przy tym z 13 – letnich Solarisów, co wynika z zasad dotyczących średniego wieku taboru.

-Umieściliśmy na stronach internetowych, że chcemy sprzedać tego typu pojazdy i właśnie od tego się zaczęło. Doszło do nas pismo z Rady Miasta Równe. Ze względu na sytuację panująca na Ukrainie pojazdy są zabierane przez wojsko. Wiele zostaje zniszczonych i nie wraca w ogóle do tych miast, które nawet bezpośrednio nie uczestniczą w walkach – mówi Bogdan Latosiński, przewodniczący rady nadzorczej KASP.

Podkreślono, że wybrano dwa najlepsze autobusy z jedenastu dostępnych. Przed oddaniem przejdą one gruntowny remont. – Chcemy żeby one jeszcze wiele lat służyły, więc je odnawiamy. Mamy plan, aby samochody pomalować w barwy ukraińskie, jednak przede wszystkim wymieniamy i sprawdzamy środek. Czyli mowa o olejach, hamulcach, układach kierowniczych, wszystkim– dodaje Bogdan Latosiński.

Autobusy zostaną dostarczone i przekazane przez kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji na granicy polsko – ukraińskiej dnia 30 sierpnia tego roku, czyli w 15 – lecie funkcjonowania spółki pracowniczej MPK Kielce.

Przeczytaj także