Na osiedlu KSM powstają nowe place z ławkami. Na życzenie seniorów - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Na osiedlu KSM powstają nowe place z ławkami. Na życzenie seniorów

Przeczytaj także

Już teraz emeryci mogą udać się na wyłożony kostką brukową plac, aby usiąść na jednej z kilku ławek i odpocząć na świeżym powietrzu. Nowe miejsca powstały przez starania zarządu i rady nadzorczej Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które odpowiedziały w ten sposób na potrzeby mieszkańców. Zapowiedziano, że w planach są kolejne tego typu przedsięwzięcia.

Jeden z omawianych obszarów znajduje się przy ulicy Pomorskiej 100. Drugi, umieszczony przy Sandomierskiej 78, jest już na ukończeniu i powinien zostać udostępniony jeszcze w tym tygodniu.

– Zobaczyliśmy, że reakcja mieszkańców jest bardzo pozytywna. Cieszą się z tego, że mają gdzie usiąść. Teraz nie muszą korzystać z ławek przy placach zabaw. Tam jest głośno, a emeryci potrzebują jednak ciszy i spokoju. Starają się unikać dużego hałasu  – tłumaczy zarząd Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Nowo utworzone miejsca dla seniorów charakteryzuje wyłożona kostka brukowa, ławki, a także obecność zieleni. – Planujemy, że w przyszłości utworzymy kilkanaście takich przestrzeni. Wszędzie gdzie znajdują się jakieś zaniedbane miejsca, będziemy robić konkretne placyki – dodano.

Jak stwierdzono, omawiane udogodnienia są odpowiedzią na prośby mieszkańców. Dzięki temu osoby starsze mogą nie tylko odpocząć, ale także spotkać się z innymi ludźmi na świeżym powietrzu. Oprócz tego w planach są również elementy przeznaczone dla całkowicie innej grupy wiekowej. Chodzi o pięć placów zabaw dla dzieci, które pojawią się przy ulicy Bohaterów Warszawy 11, a także obok źródłowej 21, Sandomierskiej 160, między Wiosenną 5 i Okrzei, a także na Zagórskiej (pomiędzy numerami 68 oraz 70).

Przeczytaj także